İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone ve iPad’de YouTube’dan Nasıl Video İndirilir? (Jailbreaksiz Yöntem)

Günde 1 milyar dakika videonun izlediği iPhone‘da YouTube’dan video indirmek doğrudan mümkün değil. Mevcut YouTube uygulamasında telif hakları sebebiyle Google böyle bir seçenek sunmuyor. Ancak kimi zaman izlediğimiz bir videoyu indirmemiz gerekebiliyor.

teknik destek

Bu noktada ise imdadımıza App Store’da yer alan birkaç uygulama akla geliyor. genelde Apple’ında telif haklarına olan saygısından dolayı genelde bu tip uygulamalar uzun soluklu olarak App Store’da yer alamıyorlar.

Biz de bugün AppleFoni Forum‘da yadolu tarafından paylaşılan ve hiçbir zaman kullanımında sorunun oluşmayacağı bir yöntemi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu yöndem için Jailbreak gerekmiyor. Ayrıca yöntemin sadece iOS 9 ve iOS 10 veya daha üst sürümlerde çalıştığını da belirtelim.

iPad ve iPhone’da YouTube’dan Video İndirme

Adım 1: Öncelikle ihtiyacımız olan uygulama YuoTube++. Uygulamayı (.IPA) bilgisayarımıza indirerek başlayalım. YouTube++’ı buradan devam ederek bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Adım 2: YouTube++ uygulamasını bilgisayarımıza indirdikten sonra bir diğer ihtiyacımız olan Cydia Impactor yazılımını bilgisayarımıza veya Mac’imize indirmemiz gerekiyor. Cydia Impactor’ü buradan devam ederek indirebilirsiniz.

Adım 3: Cydia Impactor’ü bilgisayarınıza indirdikten sonra açın. Bu noktada bilgisayarınıza veya Mac’inize lightning bağlantı kablosu ile bağlayın. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

1

Adım 4: Şimdi indirdiğiniz YouTube++.ipa dosyasını Cydia Impactor’ün üzerine sürükleyip bırakın.

2

Adım 5: Bu adımda, Cydia Impactor sizden Apple Kimliği’nizi ve parolanızı girmenizi isteyecektir. Bilgilerinizi girerek devam edin.

3

4

Adım 6: Başarılı bir şekilde Apple Kimlik bilgilerinizi girdiyseniz, Cydia Impactor hiçbir sorun oluşturmadan YouTube++ uygulamasını iPhone’unuza veya iPad’inize yükleyecektir. Bu adımda biraz sabırlı olmanız ve herhangi bir uyarı çıkarsa “OK” – “Tamam” diyerek devam etmelisiniz. Kesinlikle bilgisayar veya Mac’inizle iPhone’unuzun bağlantısını koparmayın.

Adım 7: İşlemin tamamlanmasının ardından cihazınızın ana ekranına YouTube++ uygulaması gelecektir. Ve evet, işte hepsi bu kadar. Artık YouTube++ uygulamasını kullanarak iPhone’unuzdan veya iPad’inizden videoları indirebilirsiniz.

6

7

müşteri hizmetleri

Bir yorum

  1. Emre Emre 19 Mart 2017

    bu yöntem jailbreakte olduğu gibi haftada bir yenilenmek zorunda mı

Yorumlar kapatıldı.