iPhone ve iPad’e Apple Watch’un Digital Crown’u Gelebilir

digital-crown-iphone-ipad

Apple Watch her yönü ile yenilikçi bir akıllı saat oldu ve en çok tercih edilen ve güvenilen cihaz olarak Apple’ı taçlandırdı. Apple Watch’un sahip olduğu Digital Crown’da şüphesiz en özel parçalarından birisi. Apple bu parçayı iPhone ve iPad’e getirmenin planlarını yapıyor gibi duruyor.

teknik destek

Son ortaya çıkan bir patentte Apple “döner giriş” adını verdiği bir parçayı iPad üzerinde gösteriyor.rotary-input-apple-patent

Şu anda Apple Watch’da Digital Crown önemli bir role sahip. Parmağınızı kullanmadan kaydırma, zoom yapma, ses düzeyini ayarlama, metin boyutu ayarlama gibi pek çok fonksiyonu yerine getirebiliyor. Apple patentte de iPad üzerinde bu parça ile belirttiğimiz fonksiyonları vurguluyor.

Ne zaman olacağı bilinmez ancak bir gün iPhone ve iPad’de Digital Crown’u veya benzeri yapıda bir parçayı görmemiz mümkün gibi duruyor. Bu noktada şunu kesinlikle belirtmekte fayda var ki Apple’ın hemen hemen her gün onlarca patenti ortaya çıkıyor ve bunların pek çoğu kağıt üzerinde kalabiliyor. O sebeple ortaya çıkan bu patente de o gözle bakmakta fayda var.

müşteri hizmetleri