iPhone ve iPad’lerde yaşanan 1 Ocak 1970 Hatasının Çözümü

iPhone ve iPad 1 ocak 1970 hatasının çözümü

Bu sabah paylaştığımız haberde iPhone ve iPad’lerin tarihini 1 Ocak 1970 olarak ayarlama ile ilgili bir iOS hatasından bahsetmiştik. Bu hata cihazın kullanılamaz hale gelmesine sebep oluyor.

teknik destek <

 

https://www.applefoni.com/iphoneun-tarihini-1-ocak-1970e-almayin/

64 bit işlemcili iPhone ve iPad’leri etkileyen hata cihazın tarihini 1 Ocak 1970’e ayarlayıp resetleyince kullanılamaz hale gelmesine sebep oluyor. Apple, henüz sorunla ilgili bir açıklama yapmadı. Fakat bir sonraki güncelleme (9.3) ile çözeceğini tahmin ediyoruz.

Konu ile ilgili dün akşamdan beri sitemiz dahil yerli ve yabancı sitelerde haberler yapıldı. Buna rağmen bir çılgınlık yapıp da cihazını kullanılamaz hale getiren olmayacağını düşünüyorum. Fakat yine de böyle bir durum ile karşılaşan takipçilerimiz olur belki diye bu hata ile nasıl başa çıkacağımızı anlatacağım sizlere.

 
Eğer cihazınız Jailbreakli ise Cydia’dan BrickingDate ismli uygulamayı ücretsiz olarak indirerek sorunu çözebilirsiniz. Uygulama sayesinde cihaz bu hatadan etkilenmiyor.

Brickingdate

Uygulamayı yüklemek için repo.ziph0n.com  repo adresini eklemeniz gerekiyor. Jailbreakli olmayan cihazlar için Apple’ın bir sonraki güncellemesini beklemekten başka çare yok.

müşteri hizmetleri