iPhone veya iPad’de iOS 9.3.3 PanGu Jailbreak Güvenle Nasıl Kaldırılır?

iOS 9.3.5 Güncellemesi

iOS 9.3.3 – iOS 9.2 için yayınlanan PanGu Jailbreak aracını kullanarak cihazınızı Jailbreak yaptırsanız ve cihazınızı Jailbreaksiz ve yeniden doğmuş hale getirmek istiyorsanız bunun en iyi çözümü PanGu Jailbreak uygulamasını silmek ve iOS 9.3.3’ü cihazınıza geri yüklemektir.

teknik destek

Bu yazımızda iPhone, iPad ya da iPod touch’ınızdan nasıl Jailbreak’i güvenli bir şekilde kaldırabilirsiniz bunu paylaşacağız.

Hatırlatma: iOS cihazınızın tüm içeriğini silin. Jailbreak öncesi iTunes ile yedek aldıysanız ona geçiş yapmanız fevkalade olacaktır ancak herhangi bir yedeğiniz yoksa Jailbreakli cihazınızda iTunes veya iCloud kullanarak herhangi bir yedekleme yapmayınız.

iOS 9.3.3 PanGu Jailbreak’i Silin ve Stok iOS’a Dönün

Adım 1: iOS 9.3.3 resmi yazılımını indirin. Bu yasal olmadığı için indirme bağlantısı paylaşamıyoruz ancak iOS yazılımlarını indirebileceğiniz pek çok güvenilir web sitesi mevcut. Cihazınız için doğru iOS yazılımını indirdiğinizden emin olun.

Adım 2: Ayarlar > iCloud menüsünden iPhone’umu Bul’u ve iCloud’u devre dışı bırakın.

Adım 3: USB kablosu ile cihazınızı Mac veya PC’ye bağlayın ve iTunes’i açın.

Adım 4: iTunes’de özet sayfasında Mac’inizde alt tuşuna, Windows’ta Shift tuşuna basarak Restore butonuna tıklayın.

Adım 5: 1. adımda indirdiğiniz iOS 9.3.3 yazılım dosyasını seçin. iTunes artık iOS 9.3.3 yazılımını cihazınıza geri yükleyecek ve PanGu Jailbreak tümüyle kaldırılacaktır. Cihazınız’da Hoş geldiğiniz ekranı geldiğinde önceki iTunes veya iCloud yedeğini indirebilirsiniz.

Şimdilik iOS 9.3.3 PanGu Jailbreak aracı semi-tethered olduğu için cihazın açılıp kapanması durumunda işlevini yitiriyor ve yeniden Jailbreak işlemlerine sebep oluyor. Hatta kimi zaman Cydia’da çökmeler meydana gelebiliyor. Bu ve bunun gibi sorunlara karşın şimdilik resmi iOS 9.3.3’e geri dönmenizde ve beklemenizde fayda var.

Yine de iOS 9.3.3 PanGu Jailbreak’te ısrarcıysanız soru, sorunlar ve çözümleri hakkında aşağıdaki başlıklardan detaylara ulaşabilirsiniz.

[irp posts=”8817″ name=”iOS 9.3.3 Jailbreak İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları”]

[irp posts=”8776″ name=”iOS 9.3.3 – iOS 9.2 PanGu Jailbreak Problemleri ve Çözümleri”]

müşteri hizmetleri

1 Comment

  1. kardeş benim iphone 4 üm var bu telefona restore yapsam sorun olur mu diyorum ios 7.1.2 yüklü telefonda

Comments are closed.