Şimdi yükleniyor

iPhone veya iPad’inizi GameBoy Oyun Konsoluna Dönüştürün (Jailbreaksiz)

iPhone için GBA4iOS

iPhone veya iPad’inizi GameBoy Oyun Konsoluna Dönüştürün (Jailbreaksiz)

Son Güncelleme tarihi 31 Mart 2022 by Teknoloji Haber

GBA4iOS, iPhone ve iPad sahiplerinin gelişmiş Game Boy (GBA) oyunlarını iOS cihazlarından oynamalarına ve en sevdikleri oyunları cihazlarına indirmelerine olanak tanıyan popüler bir emülatördür.

teknik destek

Geçmişte, GBA4iOS için iOS kullanıcıları cihazlarını Jailbreak’li hale getirmek zorundaydılar ve bu yönü ile pek tercih edilmiyordu. Artık GBA4iOS’u Jailbreaksiz iOS 10 çalıştıran bir iPhone veya iPad’e kolayca yükleyebilirsiniz.

Bu yazımızda, iOS 10’u çalıştıran bir iPhone veya iPad’e GBA4iOS’u nasıl indireceğinizi ve en sevdiğiniz GameBoy oyunlarını nasıl oynayacağınızı göstermeye çalışacağız.

iOS 10 Çalıştıran iPhone veya iPad’e GBA4iOS Nasıl Yüklenir?

Adım 1: Öncelikle bilgisayarınıza Cydia Impactor‘ü ve GBA4iOS.ipa dosyasını indirin.

Adım 2: iPhone’unuzu veya iPad’inizi bilgisayarınıza bağlayın ve Cydia Impactor’ü açın.

Adım 3: GBA4iOS.ipa dosyasını Cydia Impactor’e sürükleyip bırakın.

Adım 4: Cydia Impactor cihazınıza sizin Apple Kimliği’nizi kullanarak imzalanmış bir profil dosyası oluşturacaktır. Bunun için Apple Kimliği’nizi kullanmanız gerekecek. Bu adımda önce Apple Kimliği’niz için kullandığınız e-posta adresinizi ve parolanızı girin. Eğer güven sorununuz varsa geçici olarak oluşturduğunuz bir Apple Kimliği’ni kullanabilirsiniz.

Adım 5: Apple Kimliği’nizi doğru bir şekilde girdikten sonra Cydia Impactor cihazınıza GBA4iOS uygulamasını yüklemeye başlayacaktır. İşlem tamamlandıktan sonra ana ekranınızda GBA4iOS uygulama ikonu gelecektir.

Adım 6: Şimdi iOS cihazınızdan Ayarlar > Genel > Profiller ve Aygıt Yönetimi menüsüne gidin ve üst tarafta onaylamanızı bekleyen profil dosyasına dokunup “Güven” diyerek doğrulamanızı yapın.

Adım 7: Ana ekrana dönerek GBA4iOS uygulamasını başlatabilirsiniz.

GBA4iOS’e GBA Oyun ROM’u Yükleme

Adım 1: GBA4iOS uygulamasını açın.

Adım 2: Sağ üst köşede yer alan arama ikonuna dokunun.

Adım 3: Google’ın anasayfası açılacaktır. Buradan bir GBA oyun ROM’u arayın ve indirin. ROM doğrudan GBA4iOS’a indirilecektir.

Adım 4: Herhangi bir GBA oyun ROM’unu indirildikten sonra, GBA4iOS ana sayfasında görünecektir. Oynamaya başlamak için üzerine dokunmanız yeterli.

İyi eğlenceler!

teknik destek