iPhone vs Android: iPhone’u Daha İyi Kılan 15 Neden

63
iPhone-mu-Android-mi

iPhone’un Android’den daha iyi olmasının 15 nedeni açıklayacağız; yeni iPhone’lar ve Android cihazların yanı sıra Android 7.0 ve iOS 10’u içeren bir 2016/2017 iPhone – Android karşılaştırması.

iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus süper ekran çözünürlüğü sunmayabilir, ancak pek çok alıcı için iOS 10’la bekleneni sunuyorlar ve iOS 10 ile iPhone’un pek çok kullanıcı için Android’den daha iyi olmasının nedenleri var.

Evet, 2016 yılı Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge, One Plus 3, LG V20 ve iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone SE gibi cihazları beraberinde getirdi. iPhone’un Android’den açıkça daha iyi olduğu bilinen bir gerçek ve öyle ki son iOS sürümü iOS 10, yine son Android sürümü Android Nougat’tan daha iyidir.

iPhone’un daha iyi olmasının nelerin sağladığını ve Apple’ın 2016’da sizin için en iyi akıllı telefon sunup sunmadığını anlamak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

1Popüler Uygulamalar Öncelikli Olarak iPhone’a Geliyorlar!

Popüler uygulamaların çoğu her iki platformda da bulunur ancak birçok en iyi oyun ve uygulama yine de öncelikli olarak iPhone’a geliyor. Hem Android hem de iPhone’a gelen daha fazla uygulamanın hemen hemen aynı arayüze sahip olduğunu görüyoruz ancak uygulamaların iPhone’da çok daha iyi durduğu ve kullanılabilir özelliklerinin daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Uygulamaların iPhone sürümünde Android’den daha iyi bir tasarıma sahip olduklarını ve yeni uygulama özelliklerinin öncelikli olarak iPhone’lara geldiğini söyledik. Bu, 2016/2017’de hala geçerli olan bir şey. Örneğin, hala bazı yeni Snapchat özelliklerini ve Spotify özelliklerini Android’den önce iPhone’da kullanılabilir olduklarını görüyoruz.

Ayrıca Apple’ın App Store’a daha fazla ilgi gösterdiğini görüyoruz. Öyle ki 2016 yılında uygulama mağazasından sadece kötü veya terk edilmiş 47.300’den fazla uygulama kaldırıldı.

Önceki

63 YORUM

  1. Çok saçma bir yazı maalesef şu an iPhone 6 kullanıcısıyım uzun süre android kullandım ve saydığınız şeylerin çoğunu android ile gayet kolay yaparken iOS ile ıkına ıkına yapıyorum güvenlik adı altında saçma sapan seçenekler sunuyorlar pazarlama sayesinde bize elit telefon diye kakalıyorlar iPhone’dan tek beklentim var bozulmaz inşallah android telefonlar daha çabuk bozuluyor

  2. Pokemon go ilk androide geldi iPhone kullanıcısıyım ama androidde kolayca apk indirebilirsiniz

  3. Ama ozgurluk dedigin seyi insanlarin cok buyuk bir kismi eline yuzune bulastirip telefonlarini virusle dolduruyor ve android telefon cok kolay hacklenebiliyor. Arti is uygulamalarinda apple cok daha iyi arayuze sahip ve daha kullanisli. Samsung’ta ornegin sadece note serisinin kolay bir sekilde kalem tasiyabilmesi bu konuda guzel bir ozellik ama apple in kalemini alip cok daha iyi sonuclari iphone da yakalayabilirsin 🙂

Comments are closed.