Şimdi yükleniyor

iPhone’a Windows Nasıl Yüklenir?

iPhone 7 Windows Vista

iPhone’a Windows Nasıl Yüklenir?

Son Güncelleme tarihi 26 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

Daha önce, iPhone 7’de Windows XP’nin hatta Windows Vista’nın, iPhone X’te ise Windows 95’in çalıştırıldığını sizlerle paylaşmıştık. Yapılan bu işlemin yalnızca gösteri amaçlı olduğunu ve kesinlikle gündelik kullanım için uygun olmadığını da söylemiştik.

teknik destek

İlgili İçerikler;

  • iPhone 7 Windows Vista Yükleme ve Çalıştırma
  • iPhone 7 Windows XP Yükleme

Nedendir bilinmez ama yapılan işlemin farklı ve bir bakıma koca koca bilgisayarlarda çalıştırılan işletim sisteminin elle tutulan ve oldukça küçük olan cihazlara yüklenmesi takipçilerimizi etkilemiş olmalı ki bunun nasıl yapıldığıyla ilgili bir hayli soruyla karşılaştık. Biz de bu yazımızla bunun nasıl yapılabildiğini kısaca anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle, iPhone’unuza Windows yüklemek için Jailbreak’e ihtiyaç yok. iOS 10 çalıştıran ve 64-bitlik bir iPhone’a ve Xcode 8’e ihtiyacınız var. Ne yazık ki yükleme işlemleri sanıldığı kadar kolay değil. Orta veya giriş seviyesi C veya C++ dilinde kodlama bilginizin olması veya bu kodlama dillerine merakınız olmalı.

Gerçekten büyük bir efor sarfederek iPhone’unuza Windows yükleseniz bile yapabileceğiniz işlemler oldukça sınırlı. Çünkü emülatörler çok fazla işlemci gücünü yiyorlar ve belirli bir limitin üstüne çıkıldığında iPhone’unuz emülatörü sonlandırıyor. Anlayacağınız, iPhone’da Windows’u çalıştırmanın pek bir eğlenceli yanı yok ama yükleyenlerin yaptıklarını izlemek oldukça eğlenceli.

iPhone’a Windows yüklemekle ilgili projenin detaylarına Github sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun dışında, nasıl çalıştığını ise aşağıdaki videodan kontrol edebilirsiniz.

youtu.be/CYv_–ZKWuw

teknik destek