iPhone X, 2018 Yılına Kalabilirdi!

iPhone X Apple

Apple’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı iPhone X, bugün itibariyle ilk sahipleriyle buluşmaya başlıyor. Şirketin geçtiğimiz yıl tanıttığı iPhone 7’nin ardından, iPhone 8 ve iPhone X’e geçmesi kullanıcılar tarafında garip bir hamle olarak görülmüştü. Bu garipliğin nedeni ise Mashable’da yayınlanan bir röportaj sayesinde netleşmiş oldu.

teknik destek

Apple temsilcilerinden Dan Riccio yapılan röportajda, iPhone X’in aslında 2018’de piyasaya sürülmesinin planlandığı ve şu anki sevk tarihinin olması gerekenden çok daha erken bir tarih olduğu söylendi. 3 Kasım 2017 tarihinde piyasadaki yerini almaya başlayacak olan iPhone X’in, Apple’ın Donanım Mühendisliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Dan Riccio’nun Mashable’a yaptığı açıklamaya göre aslında 2018’de piyasaya sürülmesi bekleniyordu.

iPhone X İnceleme Yorumları

Dan Riccio, iPhone X gibi alışılmışın dışında ve yeni teknolojiler ile birlikte gelen modern bir cihazın önemli testlerden geçirilmeden önce piyasaya sürülmesinin riskini niye göze aldıkları hakkında bir açıklamada yapmadı. Zamanın kısıtlı olduğunu söyleyen Riccio, bazı kararların üzerinden fazla durmak gibi bir şanslarının olmadığını vurguladı. Riccio, bu cümlesinin ardından Touch ID fonksiyonunun konumuna ilişkin tartışmalarada değindi. iPhone X’in tasarımına 2016’nın Kasım ayında karar verdiklerini söyleyen Riccio, Touch ID’yi ekran altına veya arka panele yerleştirmek gibi konuların üzerinden ikinci defa geçme fırsatları olmadığının altını çizdi.

Apple’ın iPhone X’i erken bir tarihte piyasaya sürmesinin sebebi için yaptığımız tahminler arasında, Samsung Galaxy S8, Note 8 ve LG V30 gibi amiral gemilerinin çerçevesiz ekran ile gelmeleri ve çerçevesiz ekranlı akıllı telefonların yaygınlaşması ile Apple’ın iPhone’ların bu konudaki eksikliğini tamamlamak istemesi gibi duruyor.

müşteri hizmetleri