Şimdi yükleniyor

iPhone X Apple’ı Uçurdu!

iphonex

iPhone X Apple’ı Uçurdu!

Son Güncelleme tarihi 3 Mayıs 2018 by Ali Mert Demir

teknik destek

iPhone X Apple’ı Uçurdu!

Apple, bildiğimiz gibi geçen günlerde mali bir rapor açıklamıştı. Açıklamaları yorumlayan piyasa yorumcuları şirketin günden güne daha kötüye gittiğini söylemişti. Bu konu hakkında Apple, hemen bir açıklama yapmadan önce iPhone X hakkındaki haberleri yaymaya başladı. Peki bakalım Apple, iPhone X modelinden nasıl nasiplenmiş?

Yüzde 16 Artış Var

Firmanın geçen dönemki artışı 52.2 milyon olarak açıklanmıştı. Bu nedenle bir düşüş olduğunu iddia eden yorumculara da Apple firmasından cevap asla gecikmedi. Açıkladıkları raporun geçen döneme ait olduğunu söyleyen Apple, bu dönemde iPhone X satışlarıyla beraber arttığını dile getirmişti. Peki bakalım iPhone X ve Apple arasındaki veri artışları ne durumda görünüyor?

iphonex iPhone X Apple’ı Uçurdu!

iPhone X Apple İlişkisi

Şirketin 10.yılına özel olarak üretilen iPhone X modelleri, Apple şirketini bir hayli uçuşa geçirmiş gibi görünüyor. Geçen dönemki verilerini açıklayan firma, 52.2 milyon dolar ciro yakaladığını açıklamıştı. Bu nedenle yorumcular tarafından iPhone X’in kendilerini kurtarmayacağı da bahsedilince, Apple firması boş durmayarak güncel verinin 61.1 milyar dolar olduğunu açıkladı. Önceden açıklanan verinin, kısa bir döneme ait olduğunu belirten firma bu cirosuyla da akıllarda kalan soru işaretlerini silmeyi başardı.

Apple, WWDC 2018 etkinliğine bomba gibi girecek gibi görünüyor. Hem kutu içeriğinde hem de telefonlardaki yeni patentleriyle yeni bir devrim yaratmaya hazırlanan Apple, bakalım nasıl bir çıkış yakalayacak?

teknik destek

2 yorum

comments user
yasin

Bi zarara uğrattı diye sitenizde başlık atıyorsunuz bir kar ettirdi diye yok oda olmadı x in üretimi durdu diye günlük içerik atmak yerine kaliteli haberler bekliyorum ayrıca sitenizi yeni bir şey var mı diye her gün açıp kontrol ediyorum durum böyle olunca olumsuz tepki geliştiriyor ayrıca site tasarımanda biraz sadeleşmeye gidilmeli yada tasarımı baştan ele alın

    comments user
    Takipçi

    Kesinlikle katılıyorum. Emeklerinize saygı duyuyoruz ve takip ediyoruz ama bu tarz çelişkili haberler cidden antipati uyandırıyor. Bugün bunu yazdınız, yarın “iPhone x Apple’ı hayal kırıklığına uğrattı” diye başlık atacaksınız. Sürekli bir döngü halinde gidiyor. Bir karar verin artık…

Yorumlar kapalı.