iPhone X birkez daha Galaxy S9’u test sonuçlarıyla öldürdü

iPhone X birkez daha Galaxy S9’u test sonuçlarıyla öldürdü

Tom’s Guide tarafından iPhone X ile karşılaştırma testine sokulan Galaxy S9 Plus modeli, test sonucunda Apple’ın iPhone X modeline yenik düştü.

teknik destek <

Güney Kore merkezli teknoloji devi olan Samsung, yeni amiral gemi modeli Galaxy S9 Plus’u çok fazla övüyor. Hem performansı hemde diğer teknik özellikleri ile Android’in babası olarak anılan telefon, kısa süre önce rakibi iPhone X ile karşılaştırıldı.

Tom’s Guide, Samsung’un Galaxy S9‘u ile iPhone X modelini yan yana karşılaştırma testine soktu. Teste yer alan Galaxy S9’un Snapdragon 845 işlemciyi kullandığını belirtelim.

2

Test sonuçları Geekbench 4 üzerinden bakıldığında Snapdragon 845 kullanan Galaxy S9 Plus’ın 8295 puan ile 10357 puan aldığı görülüyor.

A11 Bionic işlemcili iPhone X’un gerisinde kalan Galaxy S9 bu bakımdan Apple’a bir kez daha yenik düşüyor.

Gerçek yaşantıda iki farklı cihazın performansını merak eden platform, iki cihaza da Adobe Premiere Clip uygulamasını kurdu ve 4K’lık videoyu Full HD’ye dönüştürdü.

iPhone X birkez daha Galaxy S9’u test sonuçlarıyla öldürdü1

Test sonucunda;

  • iPhone X = 42 Saniyede işlemi tamamladı.
  • Galaxy S9 = 2 dakika 32 saniyede tamamladı.

Ciddi bir fark olduğunu görüyoruz. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.

müşteri hizmetleri

6 Comments

  1. Yazılım ve donanım aynı firmanın elinden çıkınca bu sonuç şaşırtıcı olmaması gerekir. Asıl şaşırtıcı olan android işletim sistemine rağmen samsungun bu kadar başarılı olmasıdır. Samsung ile iphone u karşılaştırıyoruz ama bu yarışta eşit haklara ve şartlara sahip değiller. Videoediting i yazılım da yapıyor donanım kadar. O noktada bence android vs ios diye karşılaştırmak lazım. Donanım üreticisi yazılımcı ile çarpıştırılmamalı.

Comments are closed.