iPhone X çiziklerden kurtulma nasıl yapılır?

iPhone X’te yer alan çiziklerden nasıl kurtulmak nasıl yapılır

iPhone X gerçekten çok şık ve pahalı bir görünüme sahip olan akıllı telefonlar içerisinde yer alıyor. Fakat aynı diğer akıllı telefonlar gibi zaman içerisinde çizildiğini görebiliyoruz. iPhone X çiziklerden kurtulma Bu durum cihazın görünüme zarar veriyor. Özellikle cihazın paslanmaz çelik kullanılmış olan çerçevesi zaman içerisinde birçok çizik içinde kalabiliyor. Eğer bu görünüm canınızı sıkmaya başladıysa cihazınızı ilk günkü görünüme kavuşturmanın bazı yolları vardır.

teknik destek
iPhone X çiziklerden kurtulma

Nasıl Yapılır?

iPhone X’in paslanmaz çelik kullanılmış olan çerçevesini aydınlatabilmeniz için iki şeye ihtiyaç duyarsınız. Mikrofiber bez ve bir metal parlatıcısı. Mikrofiber bez ile metal parlatıcısından az bir parça alarak cihazın çerçevesini silmeye başlıyorsunuz. Sadece birkaç dakika sonra cihazın çerçevesindeki çiziklerin kaybolmaya başladığını görebilirsiniz. Yalnız bu yöntem sadece paslanmaz çelik malzeme kullanılarak üretilmiş olan cihazlarda işe yaramaktadır. Telefonunuzun arka ve ön yüzeyinde yer alan  cam yüzeyde bu yöntem işe yaramayacaktır. iPhone X2in kenarlarını bu şekilde temizlediğinizzaman tuşların arasında girmiş olan parlatıcıyı ise su yardımıyla temizlemeniz gerekiyor. Cihazın su geçirmez özelliğine sahip olması bu evrede işinize yarayacak özellikle arasında yer alıyor. Kurulama işlemini de gerçekleştirdikten sonra cihazın çerçevesinin ilk gün gibi parlak ve temiz olduğunu görebilirsiniz.

iPhone X’te yar alan çiziklerin temizlenmesi evresinde bu yöntemi Snazzy Labs adlı bir YouTube kanalı paylaştı. Paylaşılan videoda iPhone  X’in kenarlarında yer alan çiziklerden nasıl kurtulabileceğiniz anlatılıyor. Yalnız bu yöntem sadece gümüş rengi modellerde işe yaramaktadır. Uzay grisi modelini kullanan kişilerin kesinlikle denememesi gerekiyor.

müşteri hizmetleri