Şimdi yükleniyor

iPhone X Düşürme Testi!

iPhone X Düşürme Testi

iPhone X Düşürme Testi!

Apple’ın şimdiye kadarki en pahalı akıllı telefonu olan iPhone X, 3 Kasım itibariyle 55 ülkede mağazadaki raflarda yerini aldı. iPhone X’e olan müşteri ilgisi oldukça yüksek ve gerçektende bu ilgiyi hakeden bir akıllı telefon olarak önümüzde duruyor desek abartmış olmayız. Peki, performansı, tasarımı ile göz dolduran iPhone X ne kadar sağlam?

Bunun cevabını bulmak, premium iPhone modelinin ne kadar sağlam olduğunu göstermek isteyen YouTuber’lar iPhone X’i yerden yere vurdular. İşte iPhone X düşürme testi.

teknik destek

iPhone X Düşürme Testi

YouTube kanalı EverythingApplePro, iPhone X’i kılıfla ve kılıfsız düşürme testlerine tabii tuttu. Testlerde benzer cam kaplama gövdesine sahip olan iPhone 8’de yer alıyor ve böylece kısmi bir kıyaslama da yapılmış oluyor.

Apple’a göre iPhone X ve iPhone 8’in kasasını saran cam şimdiye kadar bir akıllı telefonda kullanılan en dayanıklı cam. Gerçekten de testte bunun gerçeği yansıttığı görülüyor. Testin ilk aşamasında cep hızasından düşürülen iPhone X ve iPhone 8’in kasasında herhangi bir tahribat meydana gelmiyor. Ekran tarafında da benzer bir dayanıklılık söz konusu.

Testin bir sonraki aşaması kulak hizasından akıllı telefonları yere bırakılıyor ve iPhone 8’in cam gövdesi paramparça oluyor. Yine kulak hizasından düşürülen iPhone X’in ise kasasında ise herhangi bir tahribat meydana gelmiyor.

Özellikle her iki iPhone modelinin ekranının düşürmeye karşı oldukça sağlam olduğu göze çarpıyor.

Testlerde düşürmeye karşı oldukça sağlam duran iPhone X’i hem ekran koruyucu filmi hem de kılıf ile kullanmanızı tavsiye ederiz. iPhone 8 veya 8 Plus’ı ise kesinlikle kılıfsız kullanmamanızı öneririz.

teknik destek