iPhone X Face ID Sorunları Devam Ediyor

iphone-x-face-id-sorunlari-devam-ediyor

Apple’ın iPhone ‘un 10. Yılına özel olarak tanıttığı iPhone X modelinin yüz tanıma özelliği olan Face ID sorunları devam ediyor. İşte yeni Face ID sorunu!

teknik destek <

Ülkemizde yaklaşık 256 GB dahili depolama alanına sahip olan modeli yaklaşık olarak 7 bin TL’ye satılan iPhone X’un Face ID sorunları devam ediyor. Donanımsal olarak genelde sorunsuz olarak adlandırılabilecek bir model olan iPhone X’un Face ID adındaki yüz tanıma teknolojisinde ki sorunlar ise devam ediyor. 

iPhone X Kişileri Tanıyamıyor!

Apple’ın geleceğe merhaba diyerek iPhone’un 10. yılına özel olarak tanıttığı iPhone X’da yaşanan Face ID sorunları bitmek bilmiyor. Apple tarafından yetkili servislere gönderilen dökümanda yeni bir Face ID sorunu daha ortaya çıktı. iPhone X’ların “kişilerin yüzlerini tanıyamaz” hale getiren bu sorun aynı zamanda iPhone X’un ana kamerasını da kullanılamaz yapıyor. Apple tarafından gönderilen dökümanda ise yetkili servislerim bu sorun karşısında yapması gerekenler aktarılıyor. 

Apple gönderdiği dökümanda yetkili servislerin ilk olarak iPhone X’un ana kamerasına bakılmasını istiyor. Her iki kameranın birbiriyle bağlantılı olduğunu belirten Apple, sorunun ön kamerasında olduğu düşünülse de bunun nedeninin ana kamera olabileceğini aktarıyor. 

Apple Geliştiricilerini iPhone X Uyumluluğu Konusunda Uyardı

Bir akıllı telefonda bulunan en ileri teknolojiye sahip yüz tanıma özelliği olan Face ID teknolojisi TrueDepth kamera sistemiyle çalışıyordu. İçerisinde pek çok sensörü barındıran bu sistem sayesinde kullanıcıların yüzleri noktasal bir haritaya dönüştürülüyor ve bu sayede kullanıcıların yüzü en güvenli parolası oluyordu. 

Sorunlu iPhone X’ların Değişimi İsteniyor!

Apple sorunun ana kameradan kaynaklandığını belirtse de Apple’a göre ortada düzeltilecek bir durum bulunmuyor. Apple yetkili servislerden kullanıcıların iPhone X’unun yenisiyle değiştirilmesini istiyor. 

Kısa bir süre önce Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin de ciddi bir sorun ortaya çıkmıştı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcılarının yaşadığı mikrofon problemi karşısında Apple iPhone modellerinin yenisiyle değiştirilmesi için değişim programı başlatmıştı. Sorunlu cihazlarının arkasında durmasıyla bilinen Apple’ın bu davranışı sadık kullanıcıları kitlesine olumlu etki yaptığı aşikar. 

müşteri hizmetleri