iPhone X, Galaxy Note 8 ve Galaxy S8’in Performans Karşılaştırması

iPhone X mi Galaxy Note 8 mi

Apple, iPhone X’i resmen tanıttı ve bu da 2017 yılının diğer amiral gemisi cihazlarına karşı nasıl performans gösterdiğini görmenin zamanı geldiği anlamına geliyor. Özellikle de Samsung cihazlarına karşı…

teknik destek

Apple’ın iPhone X’inin ile Samsung’un Galaxy Note 8’inin, Galaxy S8’inin ve Galaxy S8 +’ının benchmark test sonuçlarının kaşılaştırmasını sizin için bu yazımızda bir araya getirdik.

Test sonuçlarını karşı karşıya getirmeden önce özetle, Apple’ın yeni iPhone X’inde gerçekleştirdiği donanım ve yazılım geliştirmesinin meyvesini verdiğini ve Apple’ın bir kez daha akıllı telefon pazarındaki en iyi performanslı cihazı ortaya koyduğunu bilmelisiniz. Günümüzde, piyasaya yeni bir telefon sürüldüğünde cihazın performansını ölçümlemek için benchmark testi yapılmaktadır. Bu yönü ile benchmark testinin kağıt üstünde tam olarak merak edilen performans kıyaslamasını yapmak için yeterli olduğunun altını çizelim.

Geekbench, bu testleri gerçekleştirmek için kullanılan endüstri standardıdır ve en popüler servislerdedendir. Test sonucunda alınan alınan puan ne kadar yüksek olursa bu cihazın o ölçüde performans gösterdiğini göstermektedir.

iPhone X Benchmark

Geekbench kriterlerine bakıldığında Apple’ın iPhone X’i (iPhone10,5 ile gösterilir), Samsung Galaxy Note 8’in (SM-N950U ile gösterilir) 1815, Galaxy S8’in 1516 ve Galaxy S8 +’ın 1774 olan tek çekirdekli testinden daha yüksek puan almayı başarıyor. Çoklu çekirdek testinde ise iPhone X 9959 puan alırken, Samsung Galaxy Note 8 6066, Galaxy S8 5338 ve Galaxy S8 + 6113 puan alarak iPhone X’in ardından kalıyorlar.

galaxy-s8-s8-note-8-benchmark testi

iPhone X’in doğrudan rakibi olarak Galaxy Note 8 işaret ediliyor ve fiyatı ile birbirlerine denk cihazlar olduklarının altını çizelim.

müşteri hizmetleri

1 Comment

Comments are closed.