Şimdi yükleniyor

iPhone X Hayal Kırıklığı Yaşattı!

iphonex

iPhone X Hayal Kırıklığı Yaşattı!

Son Güncelleme tarihi 29 Nisan 2018 by Ali Mert Demir

iPhone X Hayal Kırıklığına Uğrattı

teknik destek

Apple’ın bugüne kadar ürettiği en pahalı cihaz olan iPhone X, şu sıralar adını hayal kırıklığıyla duyurmaya başladı. Firmanın 10.yılına özel olarak üretilen X modeli, sahip olduğu fiyat etiketiyle birlikte en pahalı telefon olarak bilinmeye başlandı. Fakat satışlar, fiyat etiketinin değerini bir köşeye fırlattı.

Satışlar Beklenildiği Gibi Değil

Yapılan bir araştırmaya göre firma bünyesinde yapılan iPhone X satışları, beklenildiği gibi gitmiyor. Çünkü araştırmaların sonucuna baktığımızda, iPhone X modelinin 2018 yılında yalnızca satışın %16’sını etkilediğini görebiliyoruz. Yani Apple’ın 2018 cirosunun sadece %16’sı iPhone X modelini kapsıyor.

x iPhone X Hayal Kırıklığı Yaşattı!

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Yardım Ediyor

iPhone 8 ve 8 Plus modelleri, X modelinin çok da göze batmaması için yardım ediyor. Çünkü üç modelin toplam cirosunu göz önünde bulundurduğumuzda bile bu oran, yalnızca %60’a kadar yükseliyor. Kısacası iPhone X modeline pek özen gösterilmediğini söyleyebiliriz.

Apple Modelleri İlgi Görmüyor

Son zamanlarda Apple kullanıcılarına baktığımız zaman, yeni modellerin asla ilgi görmediğini anlayabiliyoruz. 5S modelinden itibaren satışları mükemmel bir şekilde sürdüren firma iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerinden istediği satış potansiyellerini yakalayamadı. Bu da demek oluyor ki, Apple firmasının cihazları günden güne daha da ilgi görmemeye devam ediyor.

Bu sene WWDC 2018 etkinliğinde yeni modellerini tanıtmaya hazırlanan Apple’ın nasıl bir strateji izleyeceğini göreceğiz.

teknik destek