Şimdi yükleniyor

iPhone X için Beklenen Haber Geldi!

iPhone X Tokyo

iPhone X için Beklenen Haber Geldi!

Son Güncelleme tarihi 20 Ekim 2017 by Müşteri hizmetleri

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, yayınladığı son raporunda iPhone X’in ön siparişe sunulmasına bir hafta kala iyi haberi verdi. Analiste göre, üretim sorunları büyük oranda çözülmüş durumda.

teknik destek

Kuo’ya göre, iPhone X’in üretim sorunlarında başı TrueDepth kamera sistemi ile birlikte cihazın anteni için esnek baskılı devre kartı (FPCB) çekiyordu. Bunları geniş açılı arka kamera lensi ve bu lensin devre kartı takip ediyor.

Samsung ve Huawei’nin rekabet ettiği çift objektifli kameralı akıllı telefonlarına aksine Apple, iPhone X’de geniş açılı ve telefoto lensler için ayrı ayrı (çift) devre kartı kullanıyor ve geniş açılı lensin devre kartı Interflex tarafından tedarik ediliyor. Analistin raporunda, Interflex’in geniş açılı lensler için kalite sorunları ile uğraştığı vurgulanıyor.

iPhone X’in üretimi önündeki en büyük engel TrueDepth kamera sisteminin görünmez kızılötesi ışık yayan Işık Projektörü’ydü. Neyse ki Apple, bu üretim sorununu büyük oranda çözmüş olacak ki Kuo raporunda “bu sorunu ardımızda bıraktık” diye vurguluyor.

Genel olarak Kuo, iPhone X’in dördüncü çeyrekteki sevkiyat tahminlerini 30-35 milyondan 25-30 milyona indirgedi. 2-3 milyon adet iPhone X’in lansman öncesi dağıtım kanallarına gönderilmesini beklediğini söyleyen Kuo’nun Apple için iPhone X’ten yana beklentisi yüksek. Analistin tahminlerine göre Apple, iPhone X ile gelirlerinde büyük bir artış yaşayacak.

teknik destek