iPhone X için iOS 11 Karanlık Mod (Dark Mode) Konsepti

iOS 11 Karanlık Mod (Dark Mode)

Karanlık Mod’u (Dark Mode) seven iPhone X sahipleri, muhtemelen İngiltere’deki Northumbria Üniversitesi’nde endüstriyel tasarım öğrencisi olan Maximos Angelakis tarafından hazırlanan iOS 11 konseptini beğeneceklerdir.

teknik destek

Yunan doğumlu Maximos Angelakis, Karanlık Mod’un iOS 11’de iPhone X ile birlikte nasıl görüneceğini gösteren geniş bir uygulama yelpazesi görünümünü paylaştı.

Maximos çalışmasında, OLED ekranlarda yüksek güç tasarrufu sağlayan siyah arka planlar için watchOS’un genel yapısından esinlenmiş. OLED ekranların siyah alanlarda yüksek güç tasarrufu sunduğu bilinen bir gerçek. Maximos, iyimser bir şekilde enerji tasarrufuna dikkat çekerek her zaman açık olan zaman göstergesini bildirim göstergesinde konumlandırmış.

Konseptte, Bildirim Merkezi, Ana Ekran, uygulama klasörü, Kontrol Merkezi, Uygulama Değiştirici, Ayarlar gibi bir dizi iOS görünümü yer alıyor. Sağlık, Alarm, Harita, Rehber, Mesajlar, Posta, Safari, App Store ve Müzik uygulamaları için de Karanlık Mod görünümü hazırlanmış.

Herkesin Karanlık Mod hayranı olmadığı bir gerçek ancak iPhone X’in OLED ekranı ile birlikte bu modun iOS 11’in görünümünü derinden değiştirdiği ve daha ilgi çekici hale getirdiği görülüyor.

iOS 11 Karanlık Mod (Dark Mode)

müşteri hizmetleri

8 Comments

  1. Adam akıllı bir dark mod olsa kullanacağım ama saçma sapan bir yazılımla renkleri akıllı tersine çevir ile X’de ve tüm modellerde güzel görünmüyor. Bu apple cidden salak birşeyi düzgün yapmıyor..

Comments are closed.