İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone X için Portatif Home Tuşu Yapıldı

iPhone X ile çerçevesiz ekrana geçiş yapan Apple, bu geçiş ile birlikte telefonlardan home butonunu kaldırmak zorunda kaldı. Home butonu ile parmak izi okuyucunun da kalkmış olması kullanıcıların üzüntüsünü artırdı.

Çin menşeili bir firma kullanıcıların bu derdine bir nebze de olsa derman olmak için iPhone X aparatı olarak portatif home butonu cihazı çıkardı. Lightning girişine takılan cihaz ile telefonunuza bir adet home butonu eklemiş oluyorsunuz. Aparatın üzerinde 3.5mm kulaklık girişi ve lightnin girişi bulunuyor. Bu aparat sayesinde telefonunuz şarj halindeyken aynı zamanda şarkı dinleyebiliyor olacaksınız.

teknik destek

Butonda Touch ID halkası bulunmasına rağmen herhangi parmak okuma fonksiyonu bulunmamakta. Bunun dışında tüm özellikleri kapsayan bir buton yapılmış.

Cihazı test eden kullanıcıların söylediklerine göre aparat orijinal home butonu ile aynı işlevi görüyor. Butona bir kez basıldığında ana ekrana dönüş işlemi, iki kez basıldığında uygulamalar arası geçiş ve basılı tutulduğunda Siri açma işlemi yapılıyor. Bu demek oluyor ki home butonu fiziksel olarak kaldırılsa da yazılım olarak hala iOS içerisinde mevcut.

teknik destek

21 Yorum

  1. Emre Emre 20 Ocak 2018

    Boş iş..

  2. Fatih Fatih 18 Ocak 2018

    İcadı Çinli bi firma yapmış millet Apple a paragöz diye yardırmış. 😀

Yorumlar kapatıldı.