Şimdi yükleniyor

iPhone X (iPhone 10) Türkçe İnceleme! [Video]

iPhone X (iPhone 10) Türkçe İnceleme

iPhone X (iPhone 10) Türkçe İnceleme! [Video]

Son Güncelleme tarihi 3 Kasım 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Apple’ın şimdiye kadar ki en pahalı iPhone modeli olan iPhone X, bugün 55 ülkede piyasaya çıktı. Apple’ın desteği ile iPhone X, pek çok popüler teknoloji platformunun ve YouTuber’ın eline geçmişti. Böylece, iPhone X’in öne çıkan tüm özelliklerini detaylıca gösteren yabancı dildeki pek çok inceleme videosu YouTube’daki yerini almıştı.

Henüz Türkiye’de ne zaman piyasaya çıkacağı belli olmayan 2017 yılının amiral gemisi iPhone X’in Türkçe incelemesi de Webtekno sayesinde YouTube’daki yerini aldı. Webtekno, YouTube kanalında paylaştığı inceleme videosu ile iPhone X’in öne çıkan tüm özelliklerini ve merak edilen tüm yönlerini gözler önüne seriyor.

iPhone X Türkçe İnceleme

iPhone-X-Türkçe-İnceleme iPhone X (iPhone 10) Türkçe İnceleme! [Video]

iPhone X’in çok tartışılan yönü şüphesiz tasarımıydı. iPhone X ile çerçevesiz bir ekran tasarımına giden Apple, bu sayede 5.8 inçlik devasa ekranına rağmen iPhone X’i kasa boyutu bakımından 5.5 inç iPhone ile 4.7 inç iPhone arasında konumlandırmayı başardı.

Ekranın üst kısmında yer alan TrueDepth kamera sisteminin konumlandırıldığı çentik büyük tepki çekmişti ancak aslında o çentiğin muazzam bir kullanım kolaylığı sunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. iPhone X’i elinize aldığınızda bu çentiğin sağ tarafından parmağınız aşağıya doğru kaydırdığınızda Denetim Merkezi’ne hızlıca ulaşabiliyorsunuz. Çentiğin sol tarafından parmağınızı aşağıya doğru kaydırdığınızda ise Bildirim Merkezi’ne ulaşabiliyorsunuz.

iPhone-X-Denetim-Merkezi iPhone X (iPhone 10) Türkçe İnceleme! [Video]

iPhone X’deki en dikkat çeken değişiklik elbetteki Ana Ekran düğmesinin kaldırılmasıydı. iPhone’un en ikonik parçası ve yıllardır kullanımına alıştığımız Ana Ekran düğmesi artık yok ve herhangi bir uygulamadan çıkmak ve Ana Ekran’a dönmek için ekranın en altında, orta tarafında bulunan çubuk tarafından yukarı doğru kaydırmanız yeterli oluyor.

iPhone-X-Ana-Ekran iPhone X (iPhone 10) Türkçe İnceleme! [Video]

Uygulama Değiştirici’ye erişmek için ise parmağınızı ekranın altından yukarı doğru kaydırıp çok kısa bir süre beklemeniz yeterli oluyor.

iPhone-X-Uygulama-Değiştirici iPhone X (iPhone 10) Türkçe İnceleme! [Video]

iPhone X’de Ana Ekran düğmesinin kaldırılması Siri’ye ulaşma şeklinide doğal olarak değiştirdi. Siri’ye ulaşmak için ise cihazın sağ tarafındaki Güç Düğmesi’ne bir süre basılı tutmak gerekiyor.

iPhone-X-Siri iPhone X (iPhone 10) Türkçe İnceleme! [Video]

Siri’nin Güç Düğmesi’ne taşınmış olması da iPhone X’i komple kapatma şeklini doğal olarak değiştiriyor. Cihazı komple kapatmak için Güç Düğmesi’ne ve Ses Kısma Düğmesi’ne aynı anda basılı tutmanız gerekiyor ve kısa bir süre sonra klasik Kapatma Ekranı karşınıza geliyor.

iPhone-X-Kapatma-Ekranı iPhone X (iPhone 10) Türkçe İnceleme! [Video]

iPhone X’in bir diğer dikkat çeken yönü ise kamerası. iPhone 7 Plus ve 8 Plus’ın aksine dikey olarak konumlandırılmış çift lensli bir arka kameraya sahip. iPhone 8 Plus ile aynı özelliklerde ön ve arka kameraya sahip olan iPhone X’in ön kamerasında Animoji özelliği yer alıyor. Animoji ile yüz ifadenizi eğlenceli emojilere dönüştürebiliyorsunuz.

iPhone-X-Animoji iPhone X (iPhone 10) Türkçe İnceleme! [Video]

Fiziksel Ana Ekran düğmesinin kaldırılması Touch ID’nin de kaldırılmasına neden oldu ve artık telefonun güvenliği parmak izi ile değil Face ID olarak adlandırılan yüz tanıma teknolojisi ile sağlanıyor. iPhone X’in yüz tanıma özelliği mevcut tüm akıllı telefonlarda yer alan 2D yüz tanıma özelliğinden farklı. Çünkü Face ID 3D yüz tanıma yapıyor ve yüzünüzün derinliğini algılayabiliyor. Bu da onun daha güvenli olmasını sağlıyor.

iPhone-X-Face-ID iPhone X (iPhone 10) Türkçe İnceleme! [Video]

Face ID yüzünüzdeki değişimlere kolaylıkla adapte olabiliyor. Sakal bırakmanız, güneş gözlüğü takmanız veya başınızda bere olması onun çalışması önünde engel teşkil etmiyor. Üstelik Face ID’yi ışıksız, karanlı ortamda da kullanabiliyorsunuz.

iPhone X Teknik Özellikler

Renk: Uzay Grisi ve Gümüş

Kapasite: 64GB ve 256GB

Boyutlar: 143,6 mm x 70,9 mm x 7,7 mm

Ağırlık: 174 gram

Ekran: 3D Touch ve True Tone özellikli 5.8 inç (diyagonal) OLED Multi‑Touch Super Retina HD ekran. 458 ppi yoğunlukta 2436 x 1125 piksel çözünürlük ve 1.000.000:1 kontrast oranı.

Suya, Sıçramalara ve Toza Dayanıklılık: IP67 derecesi

Çip: Nöral sistem özellikli 64 bit A11 Bionic çip ve bu çipe tümleşik M11 yardımcı hareket işlemcisi.

RAM: 3GB

Pil Kapasitesi: 2.716 mAh

Kamera (Arka): 12 megapiksel geniş açılı kamera ve 12 megapiksel telefoto kamera. Geniş açılı kamerada ƒ/1.8 diyafram açıklığı ve telefoto kamerada ƒ/2.4 diyafram açıklığı. Optik yakınlaştırma ve 10 kata kadar dijital yakınlaştırma. Portre modu, Portre Işığı, çift optik görüntü stabilizasyonu, 63 megapiksele kadar panaroma ve daha fazlası.

Video Kaydı (Arka Kamera): Saniyede 24, 30 veya 60 kare 4K video kaydı veya saniyede 30 veya 60 kare 1080p HD video kaydı veya saniyede 30 kare 720p HD video kaydı. Videolar için optik görüntü stabilizasyonu, Optik yakınlaştırma; 6 kat dijital yakınlaştırma. Saniyede 120 veya 240 kare 1080p ağır çekim video desteği ve daha fazlası.

Kamera (Ön): Portre modu, Portre Işığı ve Animoji özellikli, Retina Flash desteğine sahip ƒ/2.2 diyafram açıklığında 7 megapiksel kamera. 1080p HD video kaydı, Otomatik HDR ve daha fazlası.

[irp posts=”22173″ name=”Yeni iPhone X (iPhone 10) Tanıtıldı! İşte iPhone X’in Tüm Özellikleri”]

iPhone X Türkçe İnceleme Videosu

iPhone X Türkiye Fiyatı

Her ne kadar iPhone X’in Türkiye’de ne zaman piyasaya çıkacağı duyurulmamış olsa da fiyatı belli olmuştu.

iPhone X 64GB: 6.099 TL

iPhone X 256GB: 6.899 TL

Peki siz iPhone X almayı düşünüyor musunuz? Lütfen aşağıdaki yorum alanından bizimle paylaşın.

teknik destek

1 yorum

comments user
Onur

iPhone X veya çıkacak olan yeni modeller değil 6.900 50.000 dolar olsa yine alırım. Dünyanın en iyi ve en büyük markasını üzerimde taşımak ve bilgilerimin güvende olduğunu düşünmek fiyatlarını çokta düşündürmüyor. Biz o paraları güvenlik, kalite, şüphesiz en iyisi ve Apple markası için veriyoruz.

Yorumlar kapalı.