Şimdi yükleniyor

iPhone X, iPhone 8 Plus ve iPhone 8’in Karşı Karşıya Geldiği Pil Ömrü Testinin Sonucu Hepinizi Şaşırtabilir!

iPhone 8 – iPhone 8 Plus ve iPhone X

iPhone X, iPhone 8 Plus ve iPhone 8’in Karşı Karşıya Geldiği Pil Ömrü Testinin Sonucu Hepinizi Şaşırtabilir!

Son Güncelleme tarihi 31 Mart 2022 by Teknoloji Haber

Hiç şüphesiz iPhone X’in tasarımı iPhone’un 10. yılını en iyi şekilde temsil ediyor. Donanımsal olarak iPhone 6’dan bu yana aynı tasarım formunu kullanan Apple’ın yıllar sonra iPhone X ile bir devrim yaptığı artık kabul edilen bir gerçek. Öyle ki, iPhone’lar için ikonik hale gelen fiziksel Ana Ekran düğmesinin yerini jestler, Touch ID’nin yerini Face ID ve kalın ekran çerçevelerinin yerini daha ince çerçeveler aldı.

teknik destek

iPhone X’in tasarım ve performans noktasında kendisi ile aynı zamanda lanse edilen iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’tan üstün olduğu bir gerçek. Nitekim pil ömrü tarafında aynı şey geçerli değil gibi duruyor.

CNET’in yakın zamanda derinlemesine yaptığı pil ömrü testinde iPhone X’in muadillerinden olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın gerisinde kaldığı ortaya çıktı. Testlerde iPhone 8 13.5 saat, iPhone 8 Plus 13.75 saat pil ömrü sunmayı başarırken iPhone X’in 11.45 saatlik bir pil ömrü sunduğu ortaya çıktı.

CNET, iPhone X’in günlük kullanım için pil ömrü noktasında iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın Apple’ın vadettiği seviyeye daha yakın olduğunu söylüyor. iPhone X için ise aynı durum söz konusu değil. Elbetteki iPhone X’in iPhone 8 ve 8 Plus’a kıyasla daha düşük pil ömrü sunmasının altında ekran farkı yatıyor. LCD ekrana kıyasla daha parlak olan OLED ekran doğal olarak daha fazla güç tüketiyor ve bu da iPhone X’in geride kalmasını tetikliyor.

Bu verilerle birlikte, testte makaların diğer üst düzey amiral gemileri de yer alıyor. Aynı testte, Samsung Galaxy Note 8 ve OnePlus 5T 17 saatten daha fazla pil ömrü sunmayı başarıyorlar. iPhone’ların diğer amiral gemilerinin yanında ezilmesinin temel nedeni ise Apple’ın tasarım tarafından kaygılarından dolayı iPhone’ların pil kapasitesini dişe dokunur bir şekilde artırmamasından kaynaklanıyor.

Tüm bunlar ışığında pil ömrü sizin için tek önemli tercih noktası ise tercihinizi iPhone 8 Plus’tan yana kullanmanız daha mantıklı olacaktır.

teknik destek

1 yorum

comments user
Emre

iPhone X kullanıyorum 12w iPad adaptörle 2 saate full şarj elde ediyorum. Şarjı tam 24 saat gidiyor, gece uyuyup telefonun beklemesi süresi dahil 1 günü deviriyor.

Yorumlar kapalı.