İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone X Kullanıcıları Ön Kameradan Şikayetçi!

iPhone X, TrueDepth kamera özelliği ile en iyi özçekim kalitesine sahip oluyor. 7 megapiksel çözünürlüğündeki selfie kamerasına ek olarak yüzü üç boyutlu algılayan kızıl ötesi kamera, yüksek kalitede ve çözünürlükte özçekimler elde edilmesini sağlıyor. Bunlara rağmen bazı iPhone X kullanıcıları fotoğraf çözünürlüğünün yüksek olması ve fotoğrafların çok detaylı olmasından dolayı tüm kusurları ortaya çıkaran iPhone X’in kamerasından şikayetçi.

teknik destek

Akıllı telefon alırken ilk dikkat edilen özelliklerin başında telefonun kamerasının sahip olduğu özellikler yer alıyor. Fakat özellikle sosyal medya uygulamaları ile birlikte kameraların kalitesi kadar fotoğraflar üzerinde gerçekleştirdiği yazılımsal iyileştirmeler de ön plana çıkıyor. TrueDepth kamera sisteminin tek görevi selfie çekmek olsaydı bu durum tartışma konusu olabilirdi fakat iPhone X’in kamerasının Face ID özelliği gibi önemli bir güvenlik görevini üstlendiği için görüntülerin net olması kullanıcılar için büyük önem taşıyor.

iPhone X Ön Kamera

Bu görüşün aksine pek çok akıllı telefon uzmanının görüşlerine baktığımızda iPhone X’in TrueDepth kamerası geleceğin biyometrik güvenlik sistemlerine öncülük ediyor ve daha önce Touch ID’de olduğu gibi Face ID özelliğinin akıllı telefonlar için standart bir biyometrik güvenlik olması bekleniyor.

teknik destek