Şimdi yükleniyor

iPhone X Mobil Oyun Harcamalarında İkinci Sırada

oyunkapak

iPhone X Mobil Oyun Harcamalarında İkinci Sırada

Son Güncelleme tarihi 25 Nisan 2018 by Ali Mert Demir

iPhone X Mobil Oyun Harcamalarında İkinci Sırada

teknik destek

Geçtiğimiz teknoloji dönemlerinde iPhone X, Note 8 ve Pixel 2 XL gibi fiyat etiketi 2.000 TL’nin üzerinde olan birçok amiral gemisiyle tanışmıştık. Bu amiral gemileri arasında geçtiğimiz günlerde ufak bir test ve araştırma yapıldı. En çok oyun harcamaları hangi cihazda yapılıyorsa veriler dikkate alınarak yayınlanmıştı. iPhone X modeli ise, mobil oyun harcamaları konusunda piyasa üzerinde ikinci sırada yer alıyor. Bakalım oyun harcamaları sıralaması nasıl şekilleniyor?

Birinci Sırada Pixel 2 XL Yer Alıyor

Geçen sene karşımıza çıkan amiral gemilerinden olan Google Pixel 2 XL, oyun harcamaları konusunda birinci sırada yer alıyor. Google Play Store ve App Store gibi market uygulamalarına girdiğimizde karşımıza binlerce seçenek çıkıyor. Hatta bazılarımız bile dayanamayıp ücretsiz oyunlar oynayamıyoruz ve çok daha kaliteli olan ücretli oyunları tercih ediyoruz.

oyun1 iPhone X Mobil Oyun Harcamalarında İkinci Sırada

Dünya’nın en büyük araştırma şirketlerinden birisi olan DeltaDNA firması, mobil oyun harcamalarını en çok yapan cihazları araştırdı ve verileri paylaşma gereği duydu. Listenin ilk sırasında %11’lik ücretli indirme seçeneğiyle Google Pixel 2 XL yer alıyor. İkinci sırada ise iPhone X modeli, %10.23 oranıyla ilk sırayı yakından takip ediyor.

Diğer iPhone cihazlarına baktığımız zaman bu oran iPhone 8 modelinde %6.75 oranında ve iPhone 8 Plus modelinde ise %9.03 oranında listenin orta sıralarında yer alıyor.

iPhone X cihazı henüz yeni ve büyük oranda tutulduğu için, ilerleyen zamanlarda ilk sıraya yerleşmesi an meselesidir diyebiliriz.

 

teknik destek