İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone X Ön Siparişleri Rekor Kırdı!

Geçtiğimiz günlerde kullanıcıların merakla beklediği iPhone X cihazı ön siparişe sunuldu. Sunulur sunulmaz da bir rekor geldi. iPhone X şu ana kadar firma tarihinde en çok ön sipariş alan cihaz oldu. Üretim problemleri ve kargo sıkıntılarına rağmen büyük bir ilgiyle karşılanan iPhone X cihazı bu sektörde yeni bir rekora gidiyor.

iPhone X Uygulama Uyumluluğu

Cihazın konsept ve özelliklerinin yavaş yavaş kesinleşmeye başladığı tarihten bu yana analiz uzmanlarının yorumları cihazın satış rakamlarının rekor kıracağı beklentisinde olduklarını gösteriyordu. iPhone X’in tanıtım günü geldiğinde üretim problemleri ile birlikte satışların düşük olacağı beklentisine girilmişti, ancak Apple’a yakınlığıyla bilinen analiz uzmanı Ming-Chi Kuo 50 milyon gibi yüksek bir tahminde bulunmuştu. Bu tahminden sonra iPhone X cihazı ön siparişe sunuldu ve konu ile ilgili açıklama yapan bir Apple temsilcisi bugüne kadar en çok ön sipariş alan cihazın iPhone X olduğunu belirtti. Bu durum kullanıcıların iPhone 8 serisi için değil de iPhone X için beklediğini gösteriyor.

Ön siparişler 3 kasım tarihine kadar devam edecek ve siparişlerin daha da artması bekleniyor. iPhone X bir süre birinci dalga ülkelerde kullanıma sunulacak. Eğer üretim sıkıntısı çabuk bir şekilde atlatılırsa ülkemizin de olduğu ikinci dalga teknoloji pazarına yıl bitmeden girecek gibi görünüyor.