İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone X Plus’ın ekranı olduğu iddia edilen görüntü sızdı

Apple’ın bu yıl tanıtması beklenilen cihazları arasında 6.5 inç ekrana sahip olması beklenen iPhone modeli de yer alıyor. iPhone X Plus olarak adlandırılması beklenen model ile ilgili ilk iPhone X Plus’ın ekranı bilgiler de sızmaya başladı. LG’nin ürettiği iPhone X Plus ekranının görüntüsü sızdırıldı.

teknik destek

iPhone X Plus’un Ekranı Ortaya Çıktı

Apple’ın bu yıl içerisinde üç tane yeni iPhone modelini tanıtacağı düşünülüyor. Apple ürünleri hakkında başarılı tahminlerde bulunan analist Ming – Chi Kuo’ya göre 5.8 ve 6.5 inç OLED ekrana sahip ola cihazların yanı sıra 6.1 inç ve LCD ekrana sahip olan bir iPhone modeli de tanıtılacak.

iPhone X Plus’ın ekranı olduğu iddia edilen görüntü sızdı2

Apple, 5.8 inç OLED ekrana sahip olan modelinde Samsung ile işbirliği yapmaya devam edecek. 6.5 inç OLED ekrana sahip olan model için ise LG firmasıyla anlaşılması beklenilmektedir. Bugün ise LG tesislerinden alındığı düşünülen iPhone X Plus ekranı ve sayısallaştırıcısının görüntüleri ortaya çıktı.

MacX forumlarında paylaşılmış olan görsellere baktığımız zaman ekranda yer alan çentik iPhone X’e göre biraz daha küçük olacak şekilde tasarlanmış. 6.5 inç ekran ve daha küçük çentik düşünüldüğü zaman ise iPhone  X Plus’ın kullanım alanının iPhone X ekranına göre daha geniş olduğunu düşünülüyor. Sayısallaştırıcıda iPhone’da yer alan mantık panosuna bağlanmak için parçanın altına bir esnek kablo yer almaktadır. Kablonun üzerine basılmış olan parça numarası ise Apple’ın tipik olarak kullandığı bir numara biçimine benziyor. Bu sızıntıların kaynağının ise LG’nin Vietnam’da yer alan tesisleri olduğu düşünülmektedir.

müşteri hizmetleri