Şimdi yükleniyor

iPhone X Plus’ın Gelme İhtimali Güç Kazanıyor!

iPhone X Plus

iPhone X Plus’ın Gelme İhtimali Güç Kazanıyor!

Son Güncelleme tarihi 20 Aralık 2017 by Müşteri hizmetleri

Bir The Korea Herald iştiraki olan The Investor’ün haberine göre, Samsung Display’in Apple için bu yıl 50 milyon adet olan esnek OLED ekran siparişini 2018 yılında 180 ila 200 milyon adete çıkarmayı planladığını iddia ediliyor.

teknik destek

Haberde, genel olarak iPhone X’e odaklanılıyor. Muhtemelen OLED ekran siparişinin artırılması yönündeki söylentiler ikinci nesil iPhone X ile birlikte geleceği iddia edilen iPhone X Plus’a dayandırılıyor.

Apple, Samsung Galaxy Note 8 gibi 6.4 inç ekranlı iPhone X Plus’ı önümüzdeki yıl piyasaya sürmeye hazırlanıyor olabilir. iPhone X Plus’ın 6.4 inç ekranına rağmen uçtan uca ekran yapısı sayesinde fiziksel boyutu bakımından iPhone 8 Plus’a yakın ölçülerde olacağı söyleniyor. İkinci nesil iPhone X’in ise 5.8 inçlik ekran boyutunu koruması bekleniyor.

2018 yılında iPhone X ile iPhone X Plus’ın gelmesi doğal olarak Apple’ın çok daha fazla OLED ekrana ihtiyaç duymasına neden olacak. Bu nedenle Samsung’un Apple için OLED ekran tedariğini dört katına çıkaracağı yönündeki bu haber mantıklı duruyor. Samsung’un artan OLED ekran siparişinden ekstra 22 milyar dolar gelir elde edebileceği de gelen bilgiler arasında.

Ayrıca, Samsung’un bu yılın başında yüzde 60 civarında olan OLED ekran verimini yüzde 90’a kadar çıkardığı ve bunun da Apple’ın sıkı kalite standartlarına uyan OLED ekran tedariği sağlayabileceği anlamına geldiği ön sürülüyor. Samsung’un OLED ekran verimini artırmış olması gelecek yılki iPhone X ve iPhone X Plus’ın sevkiyatlarının sorunsuz olacağının bir göstergesi niteliğinde.

Yeni iPhone X ve iPhone X Plus muhtemelen Eylül-Ekim ayında piyasadaki yerini alacaklar ve bu modellere ek olarak 6.1 inçlik LCD ekrana sahip orta sınıf bir model daha gelecek. LCD ekranlı modelin fiyatının 649 dolar ila 749 dolar arasında olması bekleniyor.

iPhone X Plus’ın Apple’a ne kadar mal olacağı konusunda ise henüz net bir bilgi yok. Ancak, iPhone X’in ABD’de 999 dolardan başlayan bir fiyat etiketine sahip olduğu göz önüne alındığında Apple’ın iPhone X Plus’ı en azından 1.099 dolar fiyat etiketi ile piyasaya sürmesi düşünülebilir. Elbetteki bu yönde bir yorum yapmak için henüz çok erken.

Apple’ın gelecek yılki OLED ekranlı akıllı telefonları konusunda Samsung’a bağımlı olmaya devam edeceği görülüyor olsa da, şirketin 2019 yılından itibaren LG tarafına kayması bekleniyor. Şu anda Apple’ın LG’nin OLED ekran üretim hattına milyarlarca dolarlık yatırım yaptığı belirtiliyor.

teknik destek