Şimdi yükleniyor

iPhone X, Samsung’un Evinde Yok Satıyor!

Apple iPhone X Satışları

iPhone X, Samsung’un Evinde Yok Satıyor!

Son Güncelleme tarihi 18 Kasım 2017 by Müşteri hizmetleri

27 Ekim’de 55 ülkede ön siparişe sunulan ve 3 Kasım’da piyasadaki yerini alan iPhone X için ilk günden bu yana dünya genelinde stok sorunları söz konusu. iPhone X’e olan müşteri ilgisi oldukça fazla. Öyle ki, Apple’ın en sonki amiral gemisi bazı operatörler tarafından ön siparişe sunulduğunda yalnızca 3 dakika içerisinde tükenerek “yok artık” dedirtmişti.

teknik destek

Şu anda iPhone X’in stok sorunu yavaş yavaş çözülmeye başladı ancak Güney Kore’deki müşteriler için stok durumundaki sorunların henüz çözülmediği konuşuluyor. Bu, iPhone X’in Güney Kore’de ABD’den daha fazla satıldığı gösteriyor. Üstelik ABD’de 999 dolardan başlayan fiyat etiketine sahip olan iPhone X, Güney Kore’de 1.237 dolara satılıyor. Buna rağmen Güney Koreli müşterilerin iPhone X’e olan ilgisi oldukça yoğun.

Kaynaklar, sadece Güney Kore’de 150.000 adet iPhone X’in satıldığını iddia ediyorlar. Bununla birlikte, yine yalnızca Güney Kore’de sadece Eylül ayında 200.000’den fazla iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın satıldığı konuşuluyor.

Uzmanlar, Apple’ın Güney Koreli Samsung’un kendi evinde böylesi bir satış başarısını yakalamasının oldukça etkileyici olduğunu ve iPhone X’in Güney Kore’de bir müddet daha hit ürün olacağını söylüyorlar.

teknik destek