İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone X Satış Rakamları Ortaya Çıktı

Apple’ın çerçevesiz ekranlı iPhone modeli olan iPhone X’in satış rakamları ortaya çıktı. İşte iPhone X’in satış rakamları.

teknik destek

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un paylaştığı 2018 ilk çeyrek faaliyet raporu iPhone X’in satış rakamlarını gün yüzüne çıkarttı. Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından paylaşılan raporla göre gelirlerinde rekor seviyede artış yaşandı. 2018 ilk çeyreği döneminde 14.4 milyar dolarlık kar açıklayan Samsung’un bu gelirlerini en büyük kısmını akıllı telefon satışlarından elde ederken ikinci en büyük geliri OLED ekran panellerinden elde ettiği görülüyor.

Samsung tarafından üretilen ekran panellerinin en büyük alıcısı ise elbette ki Apple. Apple’ın iPhone X modelinde kullandığı OLED ekran panellerini sadece Samsung üretiyor. Apple her ne kadar Samsung’a olan bağımlılığını azaltmak isteyip farklı markalarda görüşmeler yapsa da bu bağımlılığını bir türlü sonlandıramıyor.

Samsung her ne kadar OLED ekran panellerinden çok fazla gelir elde etse de rapora bakıldığında elde ettiği bu gelir geçtiğimiz döneme göre azalmış durumda. Apple’ın iPhone X modelinin satışlarının kötü gittiği her ne kadar söylense de bu durum resmi kaynaklarda dile getirilmemişti. Samsung’un bu raporuyla birlikte Apple’ın iPhone X modelinin az sattığı ortaya çıkmış oldu.

Bakalım Apple’ın önümüzdeki günlerde yayınlayacağı faaliyet raporu bizlere neler sunacak?

müşteri hizmetleri