Şimdi yükleniyor

iPhone X Satışları Nasıl Gidiyor?

Apple iPhone X Ekran

iPhone X Satışları Nasıl Gidiyor?

Son Güncelleme tarihi 22 Aralık 2017 by Müşteri hizmetleri

Pazara hakim kaynaklara göre, ABD, Tayvan ve Singapur gibi bazı pazarlarda iPhone X için ön sipariş taleplerinin beklenildiği gibi güçlü olmadı ancak Japonya dahil olmak üzere bazı pazarlarda iPhone X’e olan talep oldukça yüksek düzeydeydi.

teknik destek

Bugün ortaya çıkan bu bilgiler, iPhone X’in tahmini gönderim süresinin kısa süre içerisinde çeşitli ülkelerde 1-2 haftaya düşmesinin müşteri talebin az olduğu yönündeki değerlendirmelerinin doğru olmadığını gösteriyor. Her ne kadar bazı pazarlarda iPhone X’e olan talep beklenen düzeyde gerçekleşmemiş olsa da premium iPhone modelinin gönderim süresinin kısa süre içerisinde düşmesinin nedeni Apple’ın tedarik zinciri sorununu çözmesinden kaynaklanıyor.

Apple’ın tedarik zincirinden sıklıkla doğru bilgiler aktaran KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, arzdaki artış talebin düşmesinden değil cihazın piyasaya çıkışından bu yanaki üretim sorunlarının beklenenden daha kısa sürede çözülmüş olmasından kaynaklanıyor.

Kuo’ya göre, 2018 yılının ilk çeyreğinde iPhone X sevkiyatlarında hafif bir düşüş meydana gelecek ancak 2017 yılının dördüncü çeyreğindeki sevkiyat rakamları oldukça tatmin edici düzeyde. 2017 yılının dördüncü çeyreğinde iPhone X sevkiyatlarının 30-35 milyon adete ulaşması bekleniyor.

iPhone X’in aksine Apple Watch satışlarının öngörülen 22-24 milyon adetlik sevkiyat tahminleri aşarak 27 milyon adede ulaştığı da gelen bilgiler arasında.

Son olarak, eğer ki söylentiler doğruysa Apple, OLED ekranlı 5.8 inç ve 6.5 inçlik modeller başta olmak üzere LCD ekranlı 6.1 inçlik model ile birlikte üç yeni iPhone modelini önümüzdeki yıl piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

teknik destek