iPhone X Satışlarında Beklenmedik Gelişme

iphone-x

Teknoloji devi Apple merakla beklenen ikinci çeyrek sonuçlarını paylaştı. Şirket verilerinde iPhone satışları dikkat çekerden HomePod ise ortalıkta yok. 

teknik destek <

Kısa bir süre önce kırmızı renkteki iPhone modellerini satışa sunan Apple 2018 yılının ikinci çeyrek verilerini paylaştı. Apple verilerine göre 2018’in ikinci çeyreğinde Apple 61.1 milyar dolar gelir elde etti. Apple’ın verileri Çin ve Japonya’da yüzde 20 oranında artış gösterirken iPhone 8 Product (RED) iPhone 8 Plus Product (RED) modellerinin satış verileri listede yer almadı. 

Tim Cook Açıklama Yaptı!

Analistler Apple’ın 2018 yılının 2. Çeyreğinde maksimum 60.8 milyar dolarlık açıklama beklediği açıklanmıştı. Apple’ın açıkladığı rakamların analistlerin beklentileri aştığı görülüyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Tim Cook “Kullanıcılar ikinci çeyrekte diğer iPhone modellerimize kıyasla iPhone X’i satın aldı. Kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı iPhone modelleri tedarik etmeye devam edeceğiz” dedi. 

iPhone’un Yeni modellerinin İlginç Konseptleri Ortaya Çıktı

Apple verilerine göre şirket her ne kadar iPhone gelirlerini arttırmış olsa da Mac bilgisiyarlarından elde ettiği gelirlerde ciddi düşüşlerin olduğu görülüyor. Şirketin ikinci çeyrek verileri detaylı olarak incelendiğinde “Diğer Ürünler” kategorisinde de yüzde 28 oranında gelir kaybı yaşadığı görülüyor. Apple’ın HomePod ürünü bu kategoriye dahil ettiği düşünülüyor. Bakalım Apple’ın gelirlerinin artmaya devam edip etmeyeceği ise 3. Çeyrek verileri sonuçlarında ortaya çıkacak. 

müşteri hizmetleri