Şimdi yükleniyor

iPhone X Sevkiyatı Beklenenden Daha Çok Düşebilir!

Apple iPhone X Reklam Filmi

iPhone X Sevkiyatı Beklenenden Daha Çok Düşebilir!

Son Güncelleme tarihi 3 Ocak 2018 by Müşteri hizmetleri

Geçtiğimiz hafta yayımlanan ve birden fazla olan analist raporunda, 2018 yılının ilk çeyreğinde Apple’ın iPhone X için 50 milyon olan sevkiyatını tahminini 30 milyon adede düşüreceği bilgisi yer alıyordu. Bugün, yatırım şirketi CLSA analisti Nicolas Baratte, iPhone X sevkiyatı için en yeni tahminlerini paylaştı ve 35 milyonluk sevkiyat rakamının dahi şişirilmiş bir rakam olabileceğini açıkladı.

teknik destek

CLSA’nin müşterilerine bugün gönderdiği araştırma raporunda, Apple’ın iPhone X sevkiyatlarını 2017’nin dördüncü çeyreğine bakarak düşürme eğiliminde olduğu bilgisi yer alıyor. iPhone X’in sevkiyatındaki bu düşüşün ana nedeni olarak cihazın 1.000 dolar bandından olan fiyatı işaret edilirken, 2018 yılından itibaren müşterilerin iPhone X yerine başka akıllı telefonlara yöneleceği ima ediliyor.

CLSA, iPhone X için 2017 yılının dördüncü çeyreğinde 35 ila 30 milyon arasında bir sevkiyat öngörüsünde bulunuyor ve bunun bile çok şüpheci olduğunu vurguluyor.

2018 yılının ilk çeyreğinde, iPhone X için 30 ila 35 milyon aralığı analistler için oldukça popüler bir tahmin haline geldi. Loop Capital, bu tahminlerden ayrılarak 40 ila 45 milyon aralığında sevkiyat tahmininde bulunurken, Jefferies analistleri yaklaşık 40 milyon iPhone X satışı olacağını dile getiriyor.

CLSA’ya göre Apple, iPhone X’in fiyatında indirim yaparak satışlarını artırma yoluna gidebilir. Bu, daha önce gelen analist raporları ile örtüşen bir tahmindir.

teknik destek