iPhone X üretimi Haziran ayına kadar büyük bir düşüş yaşayacak

x

Apple’ın yılın ilk günlerinde iPhone X satışlarıyla güzel işlere imza attığını söylemiştik. Ancak kısa süre önce analistlerin açıklamaları iPhone X üretiminin Haziran ayına kadar büyük bir düşüşe uğrayacağı yönünde.

teknik destek <

Uzman analistlerin yapmış olduğu açıklamalar Apple’ın ciddi bir düşüş yaşayacağı ve bu düşüşün ardından yeni iPhone modellerinde bir indirim yolu tutması gerektiğini belirtiyor.

apple

iPhone X, Üretimi Büyük Bir Düşüş Yaşayacak!

Analist JP Morgan, Ocak-Mart ayı içerisinde 20 milyon iPhone X üretileceğini söylemişti. Ancak analist Narci Chang bu iddiayı 15 milyona düşürdü. Ayrıca Nisan ve Haziran ayı içerisinde 18 milyondan 10 milyona kadar üretimin düşeceği iddia ediliyor.

Apple, kısa süre önce iPhone X satış durumunu gösteren finansal raporunu paylaştığında satışlar çok güzel durumdaydı. Bununla beraber cihaz başına elde ettiği gelir göz önüne alındığında şirket bir önceki yıla göre daha az sayıda cihaz satmış.

Apple’ın 1.000 dolar olan telefonu bir önceki yıl çıkan iPhone modelinin satış rakamını yakalaması oldukça zor. 10. yıla özel çıkan akıllı telefona bu parayı vermek istemeyen müşterilerden dolayı Apple, yeni iPhone modellerinde ciddi bir indirim yapması gerekiyor.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.