Şimdi yükleniyor

iPhone X ve Apple Watch Series 3 Beklenenden Daha Fazla Talep Görürken iPhone 8 Sınıfta Kaldı!

iPhone X ve iPhone 8 – iPhone 8 Plus

iPhone X ve Apple Watch Series 3 Beklenenden Daha Fazla Talep Görürken iPhone 8 Sınıfta Kaldı!

Son Güncelleme tarihi 18 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, paylaştığı en yeni yatırımcı notunda, Apple’ın üst düzey akıllı telefonu iPhone X‘e olan talebin iPhone 8 ön siparişlerini gölgesinde bıraktığını, Apple Watch Series 3‘e olan ilginin de oldukça yüksek olduğunu tahmin ettiğini açıkladı.

teknik destek

iPhone ön siparişleri, yüksek talebe bağlı olarak geleneksel olarak Eylül ayında piyasaya çıkıyorlar ancak bu yıl siparişlerin gönderim süresi oldukça uzun olabiliyor. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin birçoğu, daha piyasaya çıkış tarihine uzun bir süre varken gönderim için hazırlanmaya başlamaları ile dikkat çekti. Bu da iPhone 8 ve 8 Plus ikilisine olan ilginin oldukça düşük olduğunun ve ilginin düşük olduğunun bir göstergesi.

Geleneksel olarak herhangi bir iPhone modeli ön siparişe sunulduğunda, gönderim süresi 3-6 hafta olarak görülürdü ancak iPhone 8’de en fazla 1-2 hafta görülüyor. Önümüzdeki günlerde bu sürecin daha da kısalacağı bekleniyor.

Birçoğumuz gibi analist, iPhone 8 ve 8 Plus’a olan ilginin düşük olmasının temel nedeni olarak, kullanıcıların iPhone X’i beklediklerini işaret ediyor ve iPhone X’in kullanıcı tarafında oldukça olumlu bir etki yarattığını söylüyor. Analist, iPhone 8 ön siparişlerinde beklenen yoğunluk yaşanmasa da iPhone X’de beklenenden de fazla yoğunluğun ilginin gösterileceğine inanıyor.

Apple Watch Series 3 tarafında ise, analistin öngörüsü pozitif yönde. Kuo’ya göre Apple Watch Series 3’e olan ilgi oldukça yüksek, özellikle de LTE’li versiyonuna. Şu anda Apple Online Store’da GPS + Cellular’lı (GPS ve LTE) Apple Watch Series 3’ün tahmini gönderim süresi 3-4 hafta olarak gösteriliyor.

İlk iPhone 8, iPhone 8 Plus ve Apple Watch Series 3 siparişlerinin teslimatına 22 Eylül’de başlanacak ve yine bu tarihte yeni Apple ürünleri piyasadaki yerini alacak.

iPhone X ise 27 Ekim’de ön siparişe sunulacak ve 3 Kasım’da piyasaya çıkacak. Türkiye’de Apple Watch Series 3 (GPS) 29 Eylül’den itibaren sipariş verilebilecek ancak iPhone 8, iPhone 8 Plus’ın fiyatı ve ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

teknik destek