Şimdi yükleniyor

iPhone X ve iPhone 8 Plus Üretimi Artıyor!

iPhone-X-iPhone-8-Plus

iPhone X ve iPhone 8 Plus Üretimi Artıyor!

Son Güncelleme tarihi 13 Kasım 2017 by ADEM ATEŞ

Bu zamana kadar Apple’ın standart modeli haline gelen iPhone modeli artık geri planda kalmaya başladı. Son dönemde Plus versiyonlar ve iPhone X, orijinal modelden daha çok ilgi görmeye başladı. iPhone 5S zamanına kadar orijinal iPhone modeli her zaman en çok satılan ve en çok ilgi gören model olarak kalmıştı. Ancak iPhone 6 ile birlikte Plus modeli dönemi başladı ve Apple biraz daha gelişmiş özellikleri bu versiyonda sundu. Yavaş yavaş standart iPhone versiyonları geri planda kalmaya başladı.

teknik destek

Apple ile yakından ilgilenen analiz uzmanı Ming-Chi Kuo, iPhone 8 Plus ile iPhone X modellerinin üretiminin arttırıldığını, iPhone 8 modelinin ise üretiminin azaltıldığını belirtiyor. iPhone X’e olan ilgiyi hemen hemen herkes biliyor. İlk tanıtıldığı dönemde TrueDepth kamera özelliği için gerekli olan bileşenlerin üretimindeki sıkıntılar çok söz konusu olmuş ve modelin üretiminde  büyük bir gecikme yaşanacağı belirtilmişti. Bu sebeplerden dolayı Apple üretim konusunda sıkı davranmaya başladı ve önündeki engelleri aşmak için büyük çaba gösterdi.

iphone-x-8-plus iPhone X ve iPhone 8 Plus Üretimi Artıyor!

Bazı kaynaklar şimdiye kadar toplam 6,3 milyon iPhone 8 Plus modeli ve 5,4 milyon iPhone 8 modeli satıldığını öne sürüyor. Önümüzdeki dönemde de iPhone 8 Plus modeli iPhone 8 satışlarını azaltacak gibi görünüyor. Bu sebepten dolayı Apple iPhone 8 Plus modelinin üretimini arttırmayı planlıyor. Apple yılın dördüncü çeyreğinde 80-87 milyar dolar arasında bir gelir bekliyor ve tarihi bir rekoru kırmak üzere. Bunda en büyük pay şüphesiz iPhone X ve iPhone 8 Plus modelleri olacak.

teknik destek