Şimdi yükleniyor

iPhone X, Yalnızca İki Renk Seçeneği ile Piyasadaki Yerini Alacak!

iPhone X Renk Seçenekleri

iPhone X, Yalnızca İki Renk Seçeneği ile Piyasadaki Yerini Alacak!

Apple dün, Steve Jobs Theatre’da iPhone X‘i tanıttı ve üst seviye akıllı telefonun yeni Altın renk seçeneği ile geleceği söylentilerine rağmen yalnızca Uzay Grisi ve Gümüş renk seçenekleri ile geldiği duyuruldu.

iPhone X’e göre daha ucuz olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ise üç yeni renk seçeneği ile sunuluyor; uzay grisi, gümüş ve altın. Bu renkler oldukça tanıdık, iPhone 5s ve iPhone 5’den beri bildiğimiz renkler ancak iPhone 8’in yepyeni cam yüzeye sahip olmasından dolayı Apple bu renkler için “yeni” tanımlamasını yapıyor.

teknik destek

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo birkaç gün önce, Apple’ın altın renk seçeneği iPhone X ile bazı üretim sorunları yaşayacağını söylemiş ve analistin bu tahmini doğru çıktı. Çünkü Apple, iPhone X’i yalnızca iki renk seçeneği ile piyasaya süreceğini resmi olarak açıkladı.

Ancak burada ince bir detay yer alıyor. Analist, altın renkli iPhone X’in gelecekte gelebileceğini söylüyor. Tıpkı kırmızı renkli iPhone 7 ve 7 Plus’ın çok sonradan gelmesi gibi. Bu nedenle iPhone X’in gelecekte yeni renk seçenekleri kazanması söz konusu olabilir.

iPhone X, Türkiye’nin dahil olmadığı birinci dalga ülkelerde 27 Ekim Cuma günü ön siparişe sunulacak ve 3 Kasım Cuma gününden itibaren piyasaya sürülecek.

teknik destek