iPhone X’a benzeyen bir yeni cihaz daha: Çentikli LG G7

1

Mobil Dünya Kongresi sırasında iPhone X’e benzerlik gösteren birçok cihazı sizlere aktardık. Etkinlikten geldiği iddia edilen yeni görseller, LG G7‘nin tıpkı iPhone X’e benzediğini gösteriyor.

Apple, iPhone X ile beraber akıllı telefon üreticilerinin tasarım konusunda hangi yoldan gideceğini göstermiş oldu. Bu yıl görücüye çıkacak neredeyse tüm telefonu MWC 2018 kapsamında görmüş olduk. Ancak bu etkinlikte görmediğimiz bazı cihazların olduğunu belirtelim. Tıpkı LG G7 gibi.

iPhone X tasarımına benzer bir tasarım sunan Asus Zenfone 5Z serisini dün sizlere göstermiştik. Şimdi ise buna benzer LG şirketi karşımıza çıkıyor.

LG’nin MWC 2018’de görüldüğü söylenen bir cihaz iPhone X’i hatırlattıı:

LG, çok kısa süre önce MWC 2018 kapsamında cihaz tanıtımı yapmayacağını dile getirmişti. Söz konusu cihaz “Neo” kod adıyla standa çıkıyor. Görselleri çeken Ynet haber platformu ise açıklamalarında, çentik ekrana sahip olan akıllı telefonun 4GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca akıllı telefonda Snapdragon 845 ile güçlendiğini belirtelim.  Ayrıca açıklamalara göre bir üst model olan cihazın 6GB RAM ve 128GB depolama alanı olduğu ifade edildi.

Cihazın arka kısmı ise iPhone X’de yer alan çift dikey kamera gibi konumlandırılmış ve kamera altında parmak izi sensörü yer alıyor. OLED ekrana sahip olan cihaz 6 inç ve 19.5:9’luk ekran gövde oranına sahip. Cihazın fiyatı hakkında ise henüz bir açıklama yok.

1

Comments are closed.