Şimdi yükleniyor

iPhone X’in Fiyatı 20.000 Dolara Çıktı!

iPhone X’in Fiyatı 20.000 Dolara Çıktı!

iPhone X, Türkiye’nin dahil olmadığı 55 ülkede 27 Ekim’de ön siparişe çıktı ve 3 Kasım’da yine bu ülkelerde resmi olarak piyasaya çıkacak. Şu anda milyonlarca müşteri iPhone X’i satın almak için sıraya girmiş durumda ve net bir şekilde Apple’ın müşteri talebine yetişemediği görülüyor.

Şu anda iPhone X’i ön sipariş ile satın almak isteyen müşterilere Apple Online Store üzerinden tahmini teslimat süresi 5-6 hafta olarak gösteriliyor ve bu da müşterilerin farklı satış kanallarına yönelmesine neden oluyor. Üçüncü taraf tedarikçilerin de ön siparişlere yetişme noktasında sıkıntı yaşadıkları ve stoklarının kısa sürede tükendiği görülüyor.

teknik destek

Hal böyle olunca bu işten kar etmek için harekete geçen bir kitle mevcut ve bu kitlenin özellikle de Ebay’da faaliyet gösteriyorlar. iPhone X’in satış fiyatının kat be kat fazlasına satış yapmak için çabalayan, Apple Online Store üzerinden sipariş veren ve cihazın teslimat süresinin kısa olan kullanıcılardan oluşuyor. Sonuç olarak Ebay’da iPhone X’in fiyatı 20.0000 dolara kadar çıktı ve yükselmeyede devam ediyor. Söz konusu Gümüş renkli iPhone X 256GB’ın hemen al fiyatı 26.000 dolar gibi çılgın bir rakamda.

iPhone-X-Ön-Sipariş-Ebay iPhone X'in Fiyatı 20.000 Dolara Çıktı!

Pek çok güvenilir Apple analisti, Apple’ın iPhone X taleplerine yetişmekte zorlanacağını zaten aylar önce söylemişlerdi. Çünkü amiral gemisi modelin TrueDepth kamera sisteminin bileşenlerinin üretiminde birtakım sorunlar var. Apple’ın bu sorunları yılsonuna kadar ancak çözeceği ve arz-talep dengesini yıl sonuna kadar karşılayamayacağı söyleniyor.

teknik destek

1 yorum

comments user
Jekdlödlfıfuuf

Ruh hastalarına satsınlar

Yorumlar kapalı.