Şimdi yükleniyor

iPhone X’in OLED Ekranı “Yeşil Çizgi” Sorunu ile Gündemde!

iPhone X Yeşil Çizgi Sorunu

iPhone X’in OLED Ekranı “Yeşil Çizgi” Sorunu ile Gündemde!

Son Güncelleme tarihi 10 Kasım 2017 by Müşteri hizmetleri

Her geçen gün daha fazla iPhone X sahibinin, muhtemelen donanımsal bir hatadan dolayı “Yeşil Çizgi” sorunu ile karşılaştığı yönünde bildirim geliyor. Şimdiye kadar en az 20 iPhone X sahibi, resmi Apple Destek forumunda ve Twitter’da iPhone X’inin ekranında yeşil çizgi sorununun oluştuğunu gösteren fotoğraflar paylaştı.

teknik destek

iPhone-X-Yeşil-Çizgi iPhone X'in OLED Ekranı "Yeşil Çizgi" Sorunu ile Gündemde!

Kullanıcılar, ekran üzerindeki yeşil çizginin iPhone X’i kutusundan çıkardıklarında olmadığını, cihazı bir süre kullandıktan sonra kendiliğinden belirdiğini söylüyor. Yeşil çizginin ekranın sağ veya sol tarafında oluştuğu görülüyor. Kimi kullanıcı ise yeşil çizginin ekranın her iki tarafında oluştuğunu dile getiriyor.

iPhone-X-Yeşil-Ekran iPhone X'in OLED Ekranı "Yeşil Çizgi" Sorunu ile Gündemde!

iPhone-X-Ekrandaki-Yeşil-Çizgi iPhone X'in OLED Ekranı "Yeşil Çizgi" Sorunu ile Gündemde!

Sorunun belirli iPhone X modeli veya bölge ile sınırlı olmadığının altını çizelim. Şimdiye kadar, sorundan dolayı şikayetini dile getiren kullanıcılarının pek çoğu Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Polonya ve Avustralya’da yaşıyor. Sorunun görüldüğü iPhone X’lerin 64GB ve 256GB depolama kapasiteli, Uzay Grisi veya Gümüş renkli olduğu yani geneli etkilediği görülüyor.

Apple, henüz konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Şirket muhtemelen sorunla ilgili veri toplamakla meşgul. Böylece, Apple mühendisleri sorunun donanımsal mı yoksa yazılımsal mı olduğunun tespiti yapacaklar ve sorunun görülmesi muhtemel olan iPhone X’lerde görülmesinin önüne geçecekler. Sorunla karşılaşan kullanıcıların iPhone X’lerinin ücretsiz olarak yenisi ile değiştirildiğinin de altını çizelim.

Yeşil çizgi, iPhone X’in OLED ekranının bir kusuru olabilir. Geçtiğimiz yıl, Samsung’un Galaxy S7 modelinde de pembe çizgi sorununun yaşandığı görülmüştü. Samsung, sorunun donanımsal bir hata olduğunu kabul etmiş ve sorunlu cihazları yenisi ile değiştirmişti.

Siz de satın aldığınız veya alacağınız iPhone X’de benzer bir sorunla karşılaşırsanız, bir Genius Bar randevusu alarak veya Apple destek ekibi ile telefon, e-posta veya çevrimiçi sohbet ile iletişime geçmenizi öneririz.

teknik destek