İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone X’in Pil Ömrü ile iPhone 8 Plus, Galaxy Note 8 ve OnePlus 5’in Pil Ömrünün Karşılaştırması

İleri teknolojiye sahip akıllı telefonlar söz konusu olduğunda, pil ömrü en önemli konulardan birisidir ve bir kullanıcı için tam gün süren pil ömrü elde etmek kesinlikle istenilen bir şeydir. Apple’ın 3 Kasım’da piyasaya çıkan ve 24 Kasım’da da Türkiye’de piyasaya çıkacak olan iPhone X’in sunduğu pil ömrü büyük merak konusu.

teknik destek

[affiliate_news id=”24826″]

Premium iPhone modelinin ne kadar başarılı bir pil ömrü sunduğunu göstermek için YouTuber Mrwhosetheboss, yakın zamanda iPhone X’in pili ile ilgili soruları ve merak edilenleri cevaplamaya yönelik bir video yayınladı.

YouTuber, iPhone X’i iPhone 8 Plus, Galaxy Note 8 ve OnePlus 5’i karşı karşıya getirerek en yeni iPhone modelinin rakipleri ve kardeşi karşısında nasıl bir performans gösterdiğini gösteriyor. Testte cihazların birbiri ile eşit koşullarda mücadele etmesini sağlamak üzere iPhone X ve iPhone 8 Plus’un TrueTone özelliğinin devre dışı bırakılmasıyla başlıyor.

Testin tamamında herkesin görebileceği şekilde cihazlar üzerinde oyunlar oynanıyor, Instagram gibi uygulamalarda geziliyor.

Testin Sonucu Ne?

  1. OnePlus 5 (3.300mAh pile sahip): 5 saat 15 dakikalık bir pil performans gösteriyor.
  2. iPhone X (2.716mAh pile sahip): 5 saat 2 dakikalık bir pil performansı gösteriyor.
  3. Galaxy Note 8 (3.300mAh pile sahip): 4 saat 35 dakikalık bir pil performansı gösteriyor.
  4. iPhone 8 Plus (2.691mAh pile sahip): 4 saat 26 dakikalık bir pil performansı gösteriyor.

Sonuç olarak, OnePlus 5’e yenik düşen iPhone X’in aslında diğer tüm cihazlardan daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü iPhone X’in pil kapasitesi rakiplerin tamamından daha düşük ve hemen hemen onlara denk bir çözünürlük sunan ekrana sahip. Testin en ilginç yönü ise iPhone X’in iPhone 8 Plus’a kıyasla 30 dakika daha fazla pil ömrü sunuyor olması oldu. Bu da Apple’ın iPhone X’in iPhone 8’den yaklaşık 2 saat daha yüksek pil ömrü sunması iddiası ile uyumlu oluyor.

Elbetteki bu test, hiçbir şekilde bilimsel değil ancak iPhone X’in pilinin ne kadar iyi performans göstermesi yönü ile kesinlikle kabul edilebilirdir.

Test Videosu

müşteri hizmetleri