Şimdi yükleniyor

iPhone X’in Tam Şarj Olma Süresi Belli Oldu!

iPhone X Şarj Süresi

iPhone X’in Tam Şarj Olma Süresi Belli Oldu!

Apple’ın kablosuz ve hızlı şarj özelliğine sahip ilk iPhone modellerinden birisi olan iPhone X’in kutusundan çıkan 5W güç adaptörü ile ne kadar sürede tam şarj olacağı belli oldu.

2716 mAh kapasiteli bir pile sahip olan iPhone X’in kutusundan çıkan 5W güç adaptörü ile tam şarj olma süresi 2 saat 30 dakika ila 2 saat 40 dakika arasında. Elbetteki bu süre tespit edilirken iPhone X’te herhangi bir işlem yapılmadı. Yani, iPhone X’nizi bir yandan şarj edip bir yandan işlem yaptığınızda (webde gezinme, mesajlaşma gibi) tam şarj olma süresi doğal olarak değişecek ve bu süreyi aşacaktır.

teknik destek

Kimisine göre bu süre başarılı kimisine göre ise başarısız. Ancak önceki nesil iPhone’lara kıyasla kesinlikle başarılı olduğunun altını çizelim. 1960 mAh kapasiteli bir pile sahip olan iPhone 7’nin tam şarj olma süresi 2 saat 8 dakika, 2900 mAh kapasiteli bir pile sahip olan iPhone 7 Plus’ın tam şarj olma süresi ise 3 saat 7 dakika. Zaten Apple, iPhone 7 ve 7 Plus’ın piyasaya çıktığı ilk gün bu detayın belli olması ile büyük tepki toplamıştı.

iPhone 7’ye göre yüksek, iPhone 7 Plus’a göre daha düşük kapasiteli bir pile sahip olan iPhone X’in elbetteki daha hızlı şarj olmasının nedeni “Hızlı Şarj” özelliğinden kaynalanıyor. iPhone X’i Apple 29W USB-C güç adaptörü ile şarj ettiğinizde, tam şarj olma süresi 1 saat 15 dakika-1 saat 25 dakikaya kadar düşüyor.

Elbetteki şarj süresini böylesine düşürebilmeniz için Apple’ın 29W güç adaptörüne 239 TL ve USB-C – USB dönüştürücüsüne 89 TL vermeniz gerekiyor.

teknik destek

1 yorum

comments user
Efe Can

emin değilim ama hızlı şarj özelliği USB-C – USB dönüştürü kullanılarak çalışmayabilir. USB-C lighting kablosunun daha kalın olmasının bir sebebi olması gerek. Bir sorum var 15w macbook pro nun çıkışı yeni iphone’ları hızlı şarj eder mi?

Yorumlar kapalı.