Şimdi yükleniyor

iPhone X’in Tüm Renklerinde “Daha Estetik Bir Görünüm” için Ön Yüzünde Siyah Çerçeve Kullanılacak

iPhone X

iPhone X’in Tüm Renklerinde “Daha Estetik Bir Görünüm” için Ön Yüzünde Siyah Çerçeve Kullanılacak

Son Güncelleme tarihi 10 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın “iPhone X“in ön tasarımını nasıl yapacağı konusunda yeni bir öngörüde bulundu. Kuo, cihazın gövdesinin rengi ne olursa olsun ön çerçevelerin siyah olacağına inanıyor. Yani, beyaz ön çerçevede küçük siyah noktalar olarak ön plana çıkan kamera ve sensörlerinin yer aldığı çentik kısmı ekran ile daha bütünleşik olacak ve bu cihaza “daha estetik bir görünüm” katacak.

Siyah-Çerçeveli-iPhone-8 iPhone X'in Tüm Renklerinde "Daha Estetik Bir Görünüm" için Ön Yüzünde Siyah Çerçeve Kullanılacak

Bu, gümüş veya altın renkli bir iPhone X’in ön tarafındaki beyaz ön çerçeve (yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi) yerine siyah bir çerçevenin olacağı anlamına geliyor. Böylece 5.8 inçlik dev OLED ekran cihaza çok daha oturmuş olacak ve gerçek anlamda ekranın üst kısmında yer alacak olan çentik kısmı cihaz üzerinde sırıtmamış olacak. Ayrıca, iPhone X’in gümüş, siyah ve bakır altın veya allık altın olmak üzere oldukça sınırlı renk seçenekleri ile sunulmasının beklenildiğini de söyleyelim.

Analistin raporunda, yeni OLED iPhone X’in 3D algılama yeteneğine sahip ön kamerasının en büyük satış noktası olacağı vurgulanıyor. Buna bölünmüş durum çubuğunun da dahil olduğu belirtiliyor.

Ayrıca analist, iPhone X’in üst çentiğinde yer alacak donanım parçalarını da sırası ile raporunda açıklıyor. Bunlar (soldan sağa sırasıyla); ışık alıcısı, yakınlık sensörü, ortam ışığı algılayıcısı, ön kamera ve kamera için yapılandırılmış ışık vericisi. Kuo, ortam ışığı algılayıcısının 3D algılama için doğrudan gerekli olmadığı ancak bazı durumlarda 3D algılama performansını artırmaya yardımcı olabileceğini söylüyor.

iPhone X’in sahip olduğu sensörlerin üreticileri de yine raporda açıklanmış. İddiaya göre, iPhone X’in pek çok önemli sensörü LG Innotek ve Lumentum tarafından tasarlandı ve üretildi.

Son olarak raporda, iPhone X’in bazı önemli özelliklerine değiniliyor. Touch ID’nin yerini alacak olan Face ID, daha iyi selfi çekimi özelliği gibi. Apple, iPhone X başta olmak üzere, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ı 12 Eylül’de, Türkiye saati ile 20:00’da düzenleyeceği özel etkinliğinde tanıtacak.

teknik destek