İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone X’lerde Ekran Yanması Sorunu Yaşatabilir

Apple, 3 Kasım 2017 tarihinde satış sunduğu iPhone X’de yer alan OLED ekranların ekran yanmasına eğilimli olduğu konusunda bir açıklama yayımladı. iPhone X’lerde Ekran Yanması Sorunu Yaşatabilir. Peki, iPhone X’lerde yaşanan ekran yanması sorununun önüne nasıl geçilir?

iPhone X’lerde Ekran Yanması Sorunu YaşatabiliriPhone X’lerde Ekran Yanması Sorunu Yaşatabilir

Apple’ın kısa süre önce piyasaya çıkardığı ülkemizdeki fiyatı 6 bin 99 TL olan amiral gemisi iPhone X, OLED ekrana sahip bir şekilde gelen ilk iPhone oldu. Fakat cihazda yer alan süper retina ekran bazı can sıkıcı durumların oluşmasına sebep olabilir. Son zamanlarda en son Google Pixel 2L cihazlarda oluşan ekran yanması probleminin iPhone X’te yaşanma ihtimali de var. Bu durum ise birçok akıllı telefonda yer alan OLED ekranla ilgilidir.

iPhone X’lerde Ekran Yanması Sorunu Nasıl Önlenir?

-iPhone X’i kullanacağınız sırada mutlaka iOS’un en son sürümünü güncelleyin.

-Ekranlarınızın parlaklığınız bulunduğunuz ortamdaki ışığa göre otomatik bir şekilde ayarlamak için Otomatik Parlaklık özelliğini devreye sokun.

-Cihazınızda gerekli ayarlamaları yaparak ekranınızı kullanmadığınız zaman kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için kısa bir süre beklemeniz önerilmektedir.

-Statik olan görüntüleri uzun süre maksimum parlaklık ayarında görüntülemekten kaçınmanız gerekiyor.

-Cihazınızı etkin bir şekilde kullanmadığınız zaman eğer ekranınızı açık tutan bir uygulama yer alıyorsa Denetim Merkezi üzerinde cihazınızın parlaklık düzeyini geçici süreliğine azaltmalısınız.

Belirttiğimiz bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz zaman yanma gibi bir sorun yaşama ihtimaliniz çok düşük olacaktır.