iPhone XR İlk Haftada 9 Milyon Adet Sattı!

iphone-xr-ilk-haftada-9-milyon-adet-satti

Apple’ın uygun fiyatlı yeni akıllı telefonu iPhone XR’ın ilk haftada ne kadar sattığı açıklandı. İşte uygun fiyat etiketiyle dikkat çeken iPhone XR’ın ilk hafta satış rakamı!

teknik destek

iPhone XR Satış Rakamları Açıklandı!

Eylül ayında tanıtılan iPhone modelleri arasında uygun fiyatı ve büyük ekranıyla dikkat çeken yeni iPhone XR geçtiğimiz haftalarda satışa sunulmuştu. Büyük bir satış başarısı gerçekleştirmesi beklenen iPhone XR’ın, iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinden sonra satışa sunulması da Apple’ın bir pazarlama stratejisi olarak görülüyor.

Apple analisti Jun Zhang’in açıklamasına göre Apple’ın uygun fiyatlı akıllı telefonu iPhone XR satışa sunulduğu ilk hafta 9 milyon adet sattı. Zhang açıklamasında iPhone XR’ın ilk hafta 10 milyon adet satış bandında olduğunu, kasım ve aralık aylarının ardından toplamda 90 milyon adet satacağını düşünmüştü. Ancak Apple iPhone XR’ın ilk hafta 9 milyon adet satmasının ardından Zhung tahminini güncelledi. Zhung’un yeni tahmine göre iPhone XR kasım ve aralık aylarında toplamda 88 milyon adet satacak.

Zhang : Apple Kendi Rekorunu Geliştirebilir!

Apple analisti Zhang yılbaşına kadar Apple’ın kendi rekorunu kıracağını düşünüyor. Apple’ın yeni MacBook ve iPad Pro modellerinin fiyatlarının iPhone XR modelinden daha yüksek olması sebebiyle tüketicilerin iPhone XR modelini satın almaya daha yakın olduklarını belirtiyor. Zhang ayrıca, Apple’ın iPhone XR modelinden 91 milyar dolardan daha yüksek bir gelir elde edeceğini düşünüyor.

müşteri hizmetleri