İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone XR Ne Kadar Dayanıklı?

Apple’ın uygun fiyatlı yeni akıllı telefonu iPhone XR ne kadar dayanıklı? İşte sonucuyla şaşırtacak iPhone XR düşme testi.

Apple’ın Eylül ayında tanıttığı iPhone modelleri henüz ülkemizde satışa sunulmasa da dünya genelinde iPhone modelleri satışa sunulmaya başladı. En geç satışa sunulan uygun fiyatlı iPhone XR uygun fiyatıyla dikkat çekse de, Apple’ın yeni iPhone modeli ne kadar dayanıklı?

iphone-xr-ne-kadar-dayanikli-3

Pek çok renk seçeneğine sahip olan iPhone XR YouTuber’lar tarafından içerik bombardımanına tutuldu. Bir YouTube kanalı iPhone XR’ın dayanıklılığını diğer iPhone modelleriyle kıyasladı. Yapılan testte, iPhone 8’in ön ve arka camı kırılırken iPhone XR bu testi herhangi bir kırılma olmadan tamamlıyor. Diğer iPhone modellerine göre daha sağlam olduğu gözlenen iPhone XR, düşme testlerini kozmetik çiziklerle tamamlıyor.

iphone-xr-ne-kadar-dayanikli-2

iPhone XR Fiyatı

Ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı bilinmeyen iPhone XR modelinin Amerika’da 750 dolara satışa sunulduğunu hatırlatmakta fayda var. 999 dolar ve 1099 dolar fiyat etiketine sahip olan iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinden çok daha ucuz fiyat etiketine sahip olan iPhone XR, iPhone Xs ve iPhone Xs Max’e göre daha ucuz olmasının altında ise Apple’ın OLED ekran yerine LCD ekranı tercih etmesi yatıyor.

iPhone XR Özellikleri

Sahip olduğu ekran sayesinde daha uygun fiyat etiketiyle kullanıcılarla buluşan iPhone XR’ın arkasında ise tek bir kamera yer alıyor. Gücünü 7nm A12 Bionic işlemciden alan iPhone XR, 3 GB RAM’e sahip. Görüntü kalitesi iPhone Xs ve iPhone Xs Max’e göre düşük olduğu için iPhone Xs ailesinden geri kalmayan iPhone XR performans açısından tatmin edici bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. iPhone XR’ın şaşırtıcı düşme testine ise yazımızın sonundan ulaşabilirsiniz.