İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone XR Parçalarına Ayrıldı!

Apple’ın Eylül ayında tanıttığı uygun fiyat etiketine sahip iPhone modeli iPhone XR, iFixit ekibi tarafından parçalarına ayrıldı.

Apple’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı iPhone XR, iFixit ekibinin son konuğu oldu. Henüz ülkemizde satışa sunulmasa da yurt dışında satışa sunulan iPhone XR, 14 adımda parçalarına ayrıldı. iFixit ekibinden tamir edilebilirlik olarak 10 üzerinden 6 alan iPhone XR, son model cihazlara göre nispeten daha kolay tamir edilebiliyor.

iPhone XR Ne Kadar Dayanıklı?

iFixit ekibine göre iPhone XR’ın olumlu özellikleri bataryaya kolay erişilebiliyor olması ve ekranın kolay değiştirilebilmesi gösteriliyor. iPhone XR’ın olumsu özellikleri ise ilk kez kullanılan özel vida yapısı olarak iFixit ekibinin notlarında yer alıyor.

iphone-xr-parcalarina-ayrildi-2

iFixit ekibine göre iPhone XR’ın su geçirmezlik önlemi cihazın tamirliğini zorlaştırırken bu önlem ayrıca ön ve arka camın kırılmasını da kolaylaştırıyor. Diğer yeni nesil akıllı telefonlar gibi arka camının değiştirilmesinin bir hayli zor olduğıu iPhone XR’ın bataryası ise iPhone X ailesinde olduğu gibi L şeklinde bir batarya değil. Ancak yapılan inceleme ve kullanıcı detaylarına göre iPhone XR’de kullanılan batarya kullanıcılarını ve iFixit ekibini memnun etmiş durumda. iFixit ekibi tarafından parçalarına ayrılan iPhone XR videosunu yazımızın sonundan izleyebilirsiniz.