iPhone XR Stokları Tükendi!

iphone-xr-stoklari-tukendi

Apple’un uygun fiyat etiketine sahip yeni akıllı telefonu iPhone XR stokları hızlıca tükendi. 

teknik destek

Apple’ın 12 Eylül’de duyurduğu uygun fiyatlı iPhone modeli iPhone XR 19 Ekim’de ön siparişe açılmıştı. Apple hakkında başarılı analizler yapan analistlerin tahminleri doğru çıktı ve iPhone XR ön sipariş stokları kısa sürede eridi. 

Geçtiğimiz ay tanıtılan iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinin yanına uygun fiyatıyla dikkat çeken iPhone XR modeli 750 dolarlık fiyat etiketiyle yurt dışında 26 Eylül’de satışa sunuluyor. Yarın satışa çıkacak olan iPhone XR’ın nasıl bir satış performansı sergileyeceği pek çok kişi tarafından merak edilirken Apple tarafından yapılan açıklamada iPhone XR’ın ön sipariş stoklarının tükendi.

Analistlerden Şaşırtan iPhone XR Satışı Tahminleri!

iPhone XR teslimatlarının ileri bir tarihe alındığını bildiren Apple yaptığı açıklamada ön siparişle iPhone XR satın alan kullanıcıların iPhone’larına 6 – 13 Kasım tarihleri arasında kavuşacağı bildirildi. 

Uygun fiyatlı olmasıyla birlikte dünya genelinde de çok satması beklenen iPhone XR’ın iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinden daha iyi bir satış rakamı yakalaması bekleniyor. 

iPhone XR Neler Sunuyor ? 

Dünyanın ilk 7 nm işlemcisi olan Apple A12 işlemcisinden güç alan iPhone XR, diğer iPhone modellerinin aksine arkasında tek kamera ile geliyor. 

64 GB dahili depolamanın yanında 128 GB ve 256 GB gibi dahili depolama seçenekleri de bulunan iPhone XR ayrıca beş farklı renk seçeneğine de sahip. Face ID yüz tanıma teknolojisiyle birlikte gelen iPhone XR’ın ön yüzü tıpkı iPhone X, iPhone XS ve iPhone XS Max modelinde olduğu gibi tamamen ekran. 

müşteri hizmetleri