iPhone Xs Max Ve Pixel 3 XL Düşme Testinde Karşı Karşıya Geldi!

iphone-xs-max-ve-pixel-3-xl-dusme-testinde-karsi-karsiya-geldi

Apple ve Google’ın amiral gemi modelleri iPhone Xs Max ve Pixel 3 XL düşme testinde karşı karşıya geldi. İşte kazanan!

teknik destek

iPhone Xs Max ve Pixel 3 XL arasında yapılan ilginç testlere bir yenisi eklendi. Bir YouTube kanalı Apple ve Google’ın en yeni akıllı telefon modellerini düşme testine tabii tuttu. Üç aşamadan uygulanan testte yeni akıllı telefonların dayanıklılıkları ölçüldü. 

İlk olarak iki telefon da kullanıcıların sıklıkla yaşadığı düşürmelerden birisi olan bel hizasından düşürmeyi test etti. Ön, arka ve yan düşü olmak üzere üç defa düşen akıllı telefonlarda herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Pixel 3 XL’ın arka yüzeyince ufak tefek çizikler yaşanırken iPhone Xs Max’te herhangi bir sorun yaşanmıyor. 

İkinci aşamada ise telefonlar bu sefer kulak hizasından düşürülüyor. Yapılan bu testler sonucunda iPhone Xs Max ilk kırılan akıllı telefon oluyor. Pixel 3 XL ise iPhone Xs Max’e göre biraz daha dayanıklı olsa da Pixel 3 XL’da kulak hızasından düşünce kırıldı. 

Ve Kazanan!

Son olarak yüksek bir yerden telefonlar düşürülüyor. iPhone Xs Max parçalansa da kullanılmaya devam ederken Pixel 3 XL’ın ekranı kırılıyor ve kullanılmaz hale geliyor. Yapılan testin videosunu yazımızın sonundan izleyebilirsiniz. 

müşteri hizmetleri

1 Comment

Comments are closed.