Şimdi yükleniyor

iPhone yetkili servis dışında batarya değişimi

iPhone yetkili servis dışında batarya değişimi

iPhone yetkili servis dışında batarya değişimi

Apple önemli bir değişime imza atıyor. Artık iPhone yetkili servis dışında batarya değişimi garanti dışı sayılmayacak. İşte yenilenen iPhone batarya değişimi kararı!

teknik destek

Apple’ ın aldığı yeni bir kararla bundan böyle Apple dışında iPhone batarya değişimi yapıldığında, telefon garanti dışı sayılmayacak.

Apple, cihazlarına farklı bir yerde kesinlikle her hangi bir işlem yapılmasına göz yummuyordu, en ufak müdahale olan pil değişiminde cihazın garanti dışı kalmasına neden sayıyordu. Bu katı kurallarını esnetme kararı alarak artık batarya değişimlerini garanti içerisinde sayacak.

iPhone garantili pil değişimi

iPhone yan sanayi batarya takıldığında garanti dışı olmayacak. Ama batarya takılırken veya batarya kaynaklı arızalar çıkarsa garanti dışı sayılacağını belirtelim.

iPhone-yetkili-servis-disinda-batarya-degisimi-2 iPhone yetkili servis dışında batarya değişimi
iPhone yetkili servis dışında batarya değişimi

iPhone pil değişiminde eğer orjinal iPhone pil kullanılmayacaksa, o zaman alacağınız batarya kesinlikle ama kesinlikle 1. sınıf kalitede ürün olduğundan emin olunuz. Birde muhakkak kullanılan şarj kablosunun ve şarj cihazının orjinal olmasına dikkat edelim. iPhone kendi şarj cihazı dışında bir cihaz kullanılacaksa, aynı değerlere sahip ve markalı bir adaptör olmasına dikkat edelim. USB kablo takılabilir bir marka örnek orjinal Samsung şarj cihazı olabilir.

Orjinal olmayan kablo ve cihazlar, bataryaların şişmesine ve şarj süresinde kısaltmalara neden olabilir.

teknik destek