Şimdi yükleniyor

iPhone’a Müzik Yükleme (2023)

iPhone-Muzik-Atma

iPhone’a Müzik Yükleme (2023)

Son Güncelleme tarihi 21 Aralık 2022 by Teknoloji Haber

iPhone müzik yükleme işlemi bir Android işletim sistemine sahip akıllı telefona göre biraz daha zor olabilir veya karmaşık görünebilir ama imkansız değildir. Hatta sanıldığı kadar zor değildir. iPhone’a müzik yükleme işleminin birden fazla yöntemi vardır.

teknik destek

Bu öğreticimiz ile müziklerin yüklenmesi için kullanabileceğiniz tüm yöntemler ele alınmaktadır.

Aşağıda İngilizce kullananlar için anlatım mevcut. Türkçe dil ile işlemleri harfiyen anlatacağız.

iPhone zil sesi yükleme

Güncel bir iTunes yazılımını bilgisayarınıza yükledikten sonra sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayınız.

  1. iTunes açın.
  2. Aşağıdaki görselde telefon simgesine dokunun.
  3. Bir sonraki görselde ki özet kısmında sağda en alta bulunan. “müzikleri videoları elle yönet” yanında yer alan kutucuğu işaretleyin.
  4. Unutmadan iPhone bağlandığında otomatik eş zamanla’ nın işaretini kaldırın.
  5. Aşağıdaki “uygula” butonuna dokunarak ayarları kayıt edin.
  6. Yanda “aygıtımda” bölümünden “zil tonları” tıklayın.
  7. Sağ alana bilgisayardaki m4r formatını sürükleyerek bırakın.
screenshot.287-1 iPhone'a Müzik Yükleme (2023)
iPhone’a Müzik Yükleme (2023)
screenshot iPhone'a Müzik Yükleme (2023)
iPhone Müzik Aktarma
screenshot-1 iPhone'a Müzik Yükleme (2023)
iPhone Müzikleri Yükleme
screenshot-2 iPhone'a Müzik Yükleme (2023)

iTunes ile nasıl müzik yüklenir?

Bu yöntemlerden ilki iTunes’dir. Bilgisayarınızda veya Mac’inizde iTunes’in son sürümünün yüklü olduğundan emin olmalısınız. Eğer ki yüklü değilse iTunes’i indirmek için buradan apple.com/tr/itunes/download.

Şimdi gelin iPhone’a iTunes aracılığıyla müzik nasıl yüklenir buna daha yakından bakalım.

Mac’inizde veya bilgisayarınızda iTunes’i açın ve ardından iPhone’u lightning bağlantı kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.

iTunes iPhone’unuzu tanıyacaktır. Eğer ki aşağıdaki gibi iTunes’de cihazınız görünüyorsa ilk aşama tamam.

Uyarı: macOS High Sierra Beta sürümü nedeniyle iTunes arayüzü İngilizce’dir ancak görünüm ve seçenklerin yerleri sabit olduğu için herhangi bir fark söz konusu değildir.

Bu ekrandan “Müzikleri ve videoları elle yönet” seçeneğini işaretleyin. Bu işlemin hemen ardından gelen diyalog ekranında “Uygula” seçeneğine tıklayın.

Bu aşamadan sonra yapmanız gereken tek işlem iPhone’a yüklemek istediğiniz müzikleri sürükleyerek iTunes üzerine bırakmanızdır. Bunun için iTunes’in yan menüsünden Aygıtımda başlığı altında yer alan Müzikler’e tıklamanız yeterlidir.

İstediğiniz müzikleri seçip iTunes’de bu ekrana sürükleyip bıraktıktan sonra en son olarak “Eşzamanla” butonuna tıklayın. Bir süre için müziklerin yüklenmesini bekleyin ve hoooop hepsi bu kadar! Tüm attığınız müzikler iPhone’a yüklendi.

Ayrıca, aşağıdaki gibi bir hata alıyosanız muhtemelen belirtilen müzik dosyası (mp3) düzgün indirilememiştir. Özellikle YouTube’dan herhangi bir videoyu mp3’e çevirerek iPhone’unuza yüklemeye çalışıyorsanız bu tarz sorunlar yaşayabilirsiniz.

Ekran-Resmi-2017-07-30-03.23.56 iPhone'a Müzik Yükleme (2023)
Müzik Atma Sorunu

Önemli Hatırlatma: Daha önce iPhone’a bu şekilde müzik yüklediyseniz ve bu seferki eşzamanla sırasında eski müzikleriniz yüklenme listesine dahil edilmemişse önceki müzikleriniz silinecek ve yerine bu seferki yüklemeleriniz gelecektir.

Bir müzik servisi ile iPhone’a müzik atma

Apple Music, Spotify, Fizy, SoundCloud gibi bir müzik servisinin abonesi iseniz, iPhone’unuza müzik yüklemek ile uğraşmanıza gerek yok. Elbetteki aklınıza internet bağlantısının olması zorunluluğu gelebilir ancak hemen hemen tüm müzik servislerinde “Çevrimdışı Dinle” özelliği yer almaktadır.

Bu özellik ile seçtiğiniz müzik listeleri veya şarkılar iPhone’unuza aktarılır ve internet bağlantınız olmadan da müzik dinleme deneyimini yaşayabilirsiniz. Bir diğer deyiş ile, internetin paketinizden harcama yapmadan müziklerinize erişebilirsiniz.

Müzik servisleri, “Çevrimdışı Dinle” özelliğini genelde premium/ücretli abonelik kullanıcılarına sunmaktadırlar. Bu yönü ile aylık 9 ila 15 TL aralığında bir ödeme yapmak durumunda kalabilirsiniz.

iPhone müzik yüklemenin diğer yöntemleri

Aslında diğer yöntemler başlığının altında Apple Music, Spotify gibi müzik servislerinin ücretli olarak sunduğu Çevrimdışı Dinle özelliğini ücretsiz olarak sunan uygulamalar yatmaktadır. Bu uygulamalardan ilki şüphesiz MusiFan uygulamasıdır. MusiFan’a alternatif pek çok uygulama App Store’da mevcuttur. Bu uygulamalar arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

iPhone’a müzik yüklemenin bir diğer yolu ise, iTunes ile yapılanı daha kolay bir şekilde sunan ve macOS veya Windows için geliştirilen uygulamalardır. Bu uygulamalardan ilk dikkat çekeni ise WALTR 2’dir. Uygulama ile ilgili tüm detaylara iPhone müzik atma yazısına devam ederek ulaşabilirsiniz.

teknik destek

6 yorum

comments user
MERT koç

tesekkürler

comments user
İbrahim

Bende sadece videoları elle yönet var ne yapmalıyım
ve müzik atarken icloud müzik arşivi bu iphone’da etkinleştirildiği için dosyalardan bazıları kopyalanamadı yazıyor

comments user
adıboşverşanımabak

sen kralsın 🙂

comments user
HAMDİ

BAŞLIKTA 2018 YAZILMIŞ AMA YAZI 2017 TEMMUZDA YAZILMIŞ NASIL BİR YALANCISINIZ LAN SİZ

comments user
Oğuzhan

bende elle yönet kısmı seçilmiyor ne yapmalıyım?

comments user
selman

teşekkür ederim çok sağolun

Yorumlar kapalı.