iPhone’a ve Diğer Apple Ürünlerine Kablosuz Şarj

iPhone ve MacBook modellerinde daima yenilikçi oluşu ile göz kamaştıran Apple, şimdi yeni bir yeniliğin kapısını aralamak üzere çalışmalar yapıyor. Şirket, AirPods şarj kutusunu iPhone veya Apple Watch için de şarj cihazı olarak kullanılması için dahiyane bir fikrin patentini aldı. Geçtiğimiz yıla ait olduğu belirtilen bu patentte, fikir tüm ayrıntıları ile ortaya konuluyor.

teknik destek <

Patent birkaç ay önce halka açık olarak sunuldu ve AirPods’un şarj kutusu için kablosuz şarj teknolojinisinin kullanılması tasvir ediliyor. Hatta bu şarj kutusunu “kablosuz güç aktarma bileşeni” olarak yaklaşılıyor.

Apple’ın bu yıl, iPhone 8’e kablosuz şarj teknolojisini getirmesi beklenirken, bu özelliğin diğer cihazlar ve aksesuarlar için de gelmesi söz konusu gibi duruyor. Apple Watch zaten endüktif şarj yöntemi ile bir bakıma kablosuz olarak şarj edilebiliyor ve söylentiler iPhone 8’in de böyle bir şarj teknolojisine sahip olacağını ortaya koyuyor.

Apple kısa süre önce Kablosuz Güç Konsorsiyumu’na (Wireless Power Consortium) katıldı ve ürünlerinde Qi tabanlı kablosuz şarj çözümlerinin kullanılmasını bir bakıma işaret etmiş oldu.

Şirketin patentte ayriyeten AirPods için bir çeşit su yalıtım teknolojisinden de bahsetmesi dikkat çekiyor. Apple, gelecek nesil AirPods’ta, 30 metreye derinliğe kadar 30 dakika boyunca su direnci sunmanın planlarını yapıyor.

müşteri hizmetleri