Şimdi yükleniyor

iPhone’da Bilinmeyen Tüm Aramaları Otomatik Engelleme

iphone-bilinmeyen-numara-engelleme

iPhone’da Bilinmeyen Tüm Aramaları Otomatik Engelleme

Günümüzde, gelen arama gizli veya bilmediğimiz bir numara ise genelde kabul etmiyoruz ve bunun artık genel bir tutum olduğunu düşünenlerdenim. Peki bu tip aramaları görmeden, otomatik olarak iPhone’da nasıl engellersiniz?

Özellikle telemarket ve robot arayanları için bu yöndem bir son anlamına gelir. Kesinlikle harika!

teknik destek

Biz zaten daha önce gizli numaralardan gelen aramaların nasıl engellediğini sizlerle paylaşmıştık (İlgili yazımıza buradan devam ederek ulaşabilirsiniz). Ancak bu yöntem birazdan paylaşacağımız yönteme göre kesinlikle karmaşıktır. Bilinmeyen aramaları gerçek anlamda engellemenin kolay bir yolu var: Rahatsız Etme özelliği.

Bu özelliği etkinleştirdiğinizde iPhone’unuz kesinlikle bilinmeyen aramalardan bildirim almayacaksınız.

Adım 1: Öncelikle Ayarlar’a ve ardından Rahatsız Etme menüsüne gidin.

Adım 2: Elle veya Zamanlanmış seçeneğini kullanarak bu özelliği etkin hale getirebilirsiniz. Elle seçeneği ile Rahatsız Etme özelliğini etkinleştirdiğinizde, kapatmadığınız sürece bu özellik kapanmaz. Ancak Zamanlanmış özelliği ile Rahatsız Etme’yi etkinleştirdiğinizde belirlediğiniz zaman aralıklarında bu özellikten faydalanabilirsiniz. Biz Elle seçeneği ile özelliği etkinleştirelim.

Özelliği etkinleştirdiğiniz anda Durum Çubuğu (ekranın üst kısmı) yarım ay-hilal ikonu gelecektir.

Adım 3: Şimdi Arayabilecekler menüsünden Tüm Kişiler’i seçin. Bu şekilde sadece kişiler listenizdeki kişilerden gelen aramaları kabul edeceksiniz.

Evet hepsi bu kadar.

Bunun dışında bilinmeyen tüm aramaları otomatik olarak engellemek için kullandığınız herhangi bir başarılı uygulama var mı? Varsa lütfen “Yorum” kısmından bizimle paylaşarak katılımda bulunun.

teknik destek

1 yorum

comments user
Mehmet okyay

Çok faydalı bir bilgi
Bu bilgi paylaşımın dan dolayı teşekkür ederim faydalı bir bilgş

Yorumlar kapalı.